Noormeeste U14 karika võitis kindlalt Rakvere SK/Tarvas

Eesti korvpalli karikavõistluste finaalturniiril teenis U14 poiste vanuseklassis karikafinaali võidu kindla mänguga välja Rakvere SK/Tarvas, kes võitis Keila Korvpallikooli tulemusega 91:66.

-Rakvere SK/Tarvas U14 | Foto: Eerik Parvits/EKL

Esimesest veerandist peale oli kohtumise initsiatiiv Tarva käes ning Keila poistel oli tükk tegu vastaste vaoshoidmisega. Viie mängitud minuti järel oli Tarvas juba poolega peal, 12:6, ning Keilale ei tehtud sabas püsimist lihtsaks. Avaveerand läkski kirja Rakvere 22:12 võiduna. Teine veerand pani asja veelgi selgemalt paika ning liidrid suurendasid üha oma eduseisu. Keilal oli mängu käimasaamisega vastastega võrreldes selgelt raskusi ning poolajaks oli Tarvas oma edu suurendanud numbriteni 51:26, kirjutab Basket.ee.

Kolmas veerand ei toonud Keilale mingit lohutust, jätkuvalt peremehetsesid väljakul senised liidrid ning panid sellegi veerandi kindlalt 25:15 lukku. Skoorilt 76:41 alanud viimane neljandik tõi aga Keila mängu pöörde kaasa. Kas asi oli aktiivsemaks muutunud Keilas või juba loorberitele puhkama jäänud vastases, Keila suutis end maksma panna ning veerandi omakorda 25:15 võita. Tarva ülikindel varasem edu oli aga siiski piisav, et karikas endaga Rakverre viia – mängu lõppedes olid tablool võidunumbrid 91:66.

Rakvere SK/Tarva juhendaja Tõnis Putko oli täna oma hoolealustega arusaadavalt väga rahul: “Poisid olid mänguks väga hästi valmis. Suutsime hästi kinni pidada kokkulepitud mängujoonisest, ja võitlesime lõpuni. Ma usun, et määravaks sai lauavõitlus, mille täna suurelt võitsime (lauavõitlus 66-37 Rakverele – toim). Teine võtmekoht oli kindlasti see, et kõik poisid olid täna algusest pealt tublid ja teenisid oma minutid platsil väga hästi välja.”

Keila KK juhendaja Markko Arro tunnustas vastast tubli mängu eest. “Ega ei olegi palju midagi öelda. Rakvere võitis igati teenitult, oli platsil igas vallas üle. Ei saaks öelda, et tänane oleks üllatuse valmistanud – oleme Rakverega sel hooajal korra varemgi kohtunud. Tol korral saime veidi paremini vastu, kuid tänane oli selgelt Rakvere mäng.”

Tarva kindel liider oli täna väljakul Karl Ristna, kes tõi meeskonnale koguni 34 punkti, lisaks ka 8 lauapalli, 2 korvisöötu ja 2 blokki. Keila poolel tegi täna parima esituse Erik Makke, kes lisas võistkonna kontosse 20 punkti, võttis 2 lauapalli ning andis 4 korvisöötu.