Jaakson ja Konontšuk said nädalavahetusel kaks võitu

Tšehhi korvpalliakadeemia GBA meeskond, kelle ridades mängivad Mark-Andreas Jaakson ja Artur Konontšuk, alistas nädalavahetusel Tšehhi U19 vanuseklassi meistrivõistlustel ehk U19 Extraligas kahel korral Plzeňi Lokomotiva eakaaslased.

-Mark-Andreas Jaakson | Foto: Get Better Academy Facebook

Get Better Academy ehk GBA meeskond, kelle ridades mängivad Mark-Andreas Jaakson ja Artur Konontšuk, alistas nädalavahetusel Tšehhi U19 vanuseklassi meistrivõistlustel kahel korral Plzeňi Lokomotiva eakaaslased.

Esmalt kohtuti laupäeval võõrsil, kus avaveerandi 2 punktiga kaotanud GBA asus teisel perioodil juhtima ning võitis mängu 96:70 (26:28, 29:23, 22:12, 19:7).

Algviisikus alustanud Jaakson teenis oma meeskonnast enim mänguaega (29,5 minutit) ning kogus 13 punkti (kahesed 5/12, kolmesed 1/2), 5 lauapalli, 4 resultatiivset söötu, 3 vaheltlõiget, ühe pallikaotuse ja ühe isikliku vea. Konontšuk laupäevases mängus kaasa ei teinud.

Pühapäeval peetud korduskohtumises purustati Lokomotiva eakaaslased koduväljakul koguni 117:65 (33:22, 41:11, 20:16, 23:16).

Taaskord algkoosseisu kuulunud Jaakson viibis platsil üle 20 minuti, mille jooksul viskas 14 punkti (kahesed 3/4, kolmesed 2/4, vabavisked 2/2), võttis 5 lauapalli, andis ühe korvisöödu, sooritas ühe vaheltlõike ning tegi ühe isikliku vea.

Kohtumist vahetusmängijate pingilt alustanud Konontšuk pääses väljakule enam kui 12 minutiks ja viskas selle ajaga 15 punkti (kahesed 2/3, kolmesed 3/3, vabavisked 2/3). Lisaks sai 18-aastane ääremängija kirja 6 lauapalli, ühe resultatiivse söödu, ühe pallikaotuse ning 3 isiklikku viga.

GBA on 12 mänguga kogunud 11 võitu ning hoiab Tšehhi U19 vanuseklassi meistrivõistlustel ehk U19 Extraligas teist kohta, jäädes alla vaid täiseduga jätkavale Praha USK-i järelkasvule. GBA noortemeeskond peab oma järgmised kohtumised alles 19. ja 20. jaanuaril.