fbpx
Close

U14 finaalturniiri domineerinud Gerrit Lehe: alati saab veel paremini!

-Gerrit Lehe | Foto: Siim Semiskar

-Gerrit Lehe | Foto: Siim Semiskar

Mai teises pooles Raplas Sadolin spordihoones peetud finaalturniiril Audentese meeskonna U14 vanuseklassis meistritiitlile tüürinud Gerrit Lehe kogus sel hooajal omavanuste seas viie mänguga keskmiselt 35,2 punkti ja 12,2 lauapalli. Finaalturniiril ulmelisi statistikanumbreid näidanud ja finaalturniiril kõige väärtuslikumaks mängijaks valitud noormees tegi U14 sarjas kaasa vaid play-off faasis ning pallis läbi hooaja igapäevaselt vanemate poiste hulgas.

U16 vanuseklassis sai 14-aastane noorpallur 12 kohtumisega keskmiselt kirja 12,2 punkti. Lisaks viskas ta tänavu Balti mere maade karikaturniiril (BSBC) U16 koondise kasuks kahe mänguga 23 punkti ning osales Zaragoza võistkonna ridades U14 vanuseklassi Minicopa Endesa turniiril Hispaanias, kus tema arvele jäi nelja kohtumisega keskmiselt 17 silma ja 7,3 lauapalli. Lisaks käis ta eelmise aasta lõpus testimisel ka Hispaania suurklubis Madridi Real.

Korvpall24.ee portaal rääkis Lehega pärast U14 sarja auhinnatseremoonial kuldmedali kaela saamist lõppenud hooajast, ees ootavast koondisesuvest, tema võimalikust tulevikust korvpallis ning paljust muust.

Kuldmedal kaelas, finaalturniiril kaks supersooritust tehtud. Mis tunded endal on?

Ulmelised. Me olime play-offi viimane koht ja tulime nulliseeriaga läbi, ühtegi kaotust ei saanud. Ma arvan, et Rakvere mäng oli kõige emotsionaalsem meie jaoks, kuna see oli kõige võrdväärsem ja vajas kõige rohkem pingutust. Finaalis oli juba natuke lihtsam variant, sest vastased olid väsinud ja meiegi olime väsinud.

Sa oled siin vanuserühmas selgelt teistest üle, kui kerge või raske oli Sul siin mängida­?

Siin mängida on kordades lihtsam kui U16 vanuseklassis, kuigi ka seal olen ma üks tiimi põhitegijaid. Aga seal ma muidugi pean rohkem söötma. U14 tiimis ei ole nii suurt kohtustust seda teha, kuna minu õlul on suur osa mängust.

Poolfinaalis viskasid 55 punkti ja finaalis said kirja kolmikduubli – 38 punkti, 32 lauapalli, 10 resultatiivset söötu. Jäid Sa oma kahe mänguga rahule?

Alati saab paremini, aga mulle sobib (naerab – toim.). Ma ei tea, kas selliseid numbreid on U14 final fouris üldse enne tehtud?

-Gerrit Lehe | Foto: Siim Semiskar

Kuidas Sa tunned, mille pealt see tuleb? Kas sellest, et Sa oled füsiliselt teistest suurem, on sul oskused paremad või kõik koos?

Ma arvan, et kõik see kokku. Ma olen teistest suurem, mul on oskused ja ma teen endast vanematega trenni ning saan nendega harjutada. Kui ma endast vanematega mängin, siis vahel tuleb mul välja ja vahel ei tule, kuid tunnen, et U14 sarjas on kindlasti lihtsam mängida.

Sa oled koondises mänginud U16 vanuseklassis, kuid U14 koondis ehk Sinu õige vanuseklass tuleb alles nüüd tuleb esimest korda kokku. Kuidas Sa arvad, milline on lähimaade rahvusvaheline tase selles vanuses?

Alguses on koondiselaagrid, kus näeme ära, mis seisus me oleme. Ma ei ole 2005. aastal sündinute vastu rahvusvahelisel tasemel mänginud, ainult 2004. ja 2003. poiste vastu. Selle aastakäigu tase saab olema minu jaoks üllatus.

Sa oled juba ka välismaal mängimas ja testimas käinud. Mille poolest erineb välismaal mängitav korvpall sellest, mida siin Eestis mängitakse?

Eestis mängitakse rohkem tiimikorvpalli, välismaal tegutsetakse rohkem individuaalselt. Välismaal on tase Eestiga võrreldes kõrgem. Käisin Minicopal ja mul oli seal küllalt raske, kuna ma polnud harjunud nende nõudmiste järgi üks-ühte mängima. Füüsiliselt olid kohalikud minuga enam-vähem samal tasemel, Eestis ei ole selles vanuses keegi nii suur kui mina.

Kas Sinu eesmärk tulevikus on saada profikorvpalluriks?

Kindlasti! Pärast seda nädalavahetust kindlasti.


Gerrit Lehet näeb koos U14 koondisega mängimas juba uuel nädalal Paides, kus reedest pühapäevani peetakse U14 Balti matš. Reedel alustab Eesti esindus Läti eakaaslaste vastu, laupäeval mängitakse leedukatega ning pühapäeval lõpetatakse turniir neljanda tiimina osaleva TTÜ Korvpallikool/Rae SK U15 meeskonna vastu.

scroll to top