fbpx
Close

KK Hito oli Viimsis 3×3 koondist troonilt kukutamas, kuid otsustav vise keeras rõngast välja

-Tallinn/Ballzy 1 | Foto: Siim Semiskar

-Tallinn/Ballzy 1 | Foto: Siim Semiskar

Eesti 3×3 korvpalli hooaeg jätkus pühapäeval kõrgetasemelise turniiriga Viimsis Karulaugu spordihoones, kus mänguvormi tulid katsetama ka Amsterdami MM-ile sõitev A-koondis ning Minskisse Euroopa mängudele võistlema siirduv n-ö teine koondis.

Mäletatavasti jagasid meie kaks koondist täpselt nädal tagasi Helsingis toimunud turniiril esikoha omavahel, siis Viimsis mindi kokku juba poolfinaalis. Ühe punktiga ehk 17:16 jäi peale MM-koondis Tallinn/Ballzy 1 (Martin Dorbek, Rannar Raap, Joonas Järveläinen, Karl Johan Lips). Teises poolfinaalis sai Siim-Markus Posti poolt juhitud KK Hito/Suurköögid (Post, Margo Tali, Roel Burov, Urmet Roosimägi) 17:15 jagu leedulaste tiimist TV3.

Finaal kujunes suurepäraseks trilleriks, kui Post hoidis tabavate kaugvisetega Hitot suure osa mängust juhtimas, kuid koondis tuli lõpuks mängu tagasi. Viigiseisul 19:19 oli ühel tiimil vaja tabavat kahepunktiviset, et saada täis mängu lõppu tähistavad 21 punkti ning Hito oli sellele ülimalt ligidal, kui Margo Tali kaugvise keeras rõngast välja. Tallinn/Ballzy realiseeris oma vajalikud punktid korvi alt ja teenis 21:19 finaalivõidu.

“Selline see tänavakorvpall on. Mäng käib 21 punktini. Natuke jooksis meil juhe kokku, et tulime Margo Tali pealt ära. Meie õnneks, nende kahjuks läks see vise mööda,” kommenteeris Joonas Järveläinen finaali lõpuhetki Korvpall24.ee portaalile. “Post tegi üldse hea mängu. Kõik, kes matemaatikat mõistavad, saavad aru, et üks vs kaks punkti on suurem erinevus, kui kaks vs kolm punkti ja kaugviskeid tabava vastase vastu on 3×3 formaadis alati väga raske mängida.”

Järveläinen tunnistas enne turniiri, et sooviks rammu katsuda Leedu tiimiga, aga pärast mees liiga kurb ei olnud, et seda võimalust ei tekkinud. “Mis siin kurvastada, pigem tuleb kiita Hito poisse, et nad nii kõvasti panid. Leedukad paistsid täiesti korralik tänavakorvpallivõistkond ja Post ning kolm n-ö asjaarmastajat võitsid nad ära.”

Kuna Tallinn/Ballzy 1 ja KK Hito/Suurköögid meeskondadel oli mõlemal Tallinn Openi pilet juba taskus, siis teenis pääsme selle suve Eesti kõige võimsamale tänavakorvpalliüritusele meie teine koondis ehk Tallinn/Ballzy 2 (Egert Haller, Renato Lindmets, Sander Viilup ja asendusliikmena Ron Arnar Pehka). Leedulaste TV3 peab Tallinn Open pääset tulema lunastama mõnelt järgnevalt turniirilt.

Lisaks eelpoolmainitud mängumeestele käisid Viimsis väljakul teiste seas näiteks ka mullu Hispaania esiliigas pallinud Rauno Nurger, BC Kalev/Cramoga Eesti meistriks tulnud Madis Soodla ja mitu hooaega Itaalias pallinud noortekoondislane Joonas Riismann.

Naiste turniir oli samuti esinduslik, kui kokku oli tulnud kaheksa naiskonda. Finaalis sai Läti koondis kindla 20:8 võidu Comebacki üle, kus pallisid Marie Roosalu, Eliise Pajumets, Ellen Anett Põldmaa ja Liis Kullamaa.

Parim harrastajate meeskond oli Iisaku (Peeter Valdre, Jaanus Pärnpuu, Toomas Valdre, Ülar Sala) ning edukaim U18 tiim oli kolmekesi mänginud Ehmunud Maakad (Markus Ruubel, Andres Petjärv, Joonas Riismaa). Mõlemad eelpoolmainitud tiimid jõudsid avatud kategoorias veerandfinaali.

scroll to top