fbpx
Close

Veideman Saage visketabavusest: kui viljahooaeg läbi saab, hakkab sisse ka panema

Avatar
-Rakvere Tarvas | Foto: Raivo Tammus

Eelmisel hooajal tegi Rain Veideman tegusid Itaalia esiliigas (Serie A2) Mantovana meeskonna eest. Saapamaalt aga head pakkumist edasiseks ei tulnud ning Veidemani napsas endale meistriliigasse tagasi tõusnud Rakvere Tarvas. Mängumees on olnud Paf Eesti-Läti meistriliigas Rakvere tõeline vedur, tuues keskmiselt 21,6 punkti, neli lauapalli ja 3,4 korvisöötu mängus. 

Korvpall24.ee käis Rakvere Tarva atmosfääri meeskonna kodusaalis kaemas, kui põnevas kohtumises saadi oktoobri lõpus kuue punktiga jagu Valmiera Glass VIA tiimist. Rääkisime Veidemaniga hooaja plaanidest, leegionäridest kui ka sellest, miks Kristo Saage seni nigelalt visanud on.

Kuigi mitmed teised Eesti klubid soovisid Veidemani samuti enda ridadesse, oli kodune Tarvas pallurile hea valik (hooajal 2009-2010 mängis samuti seal – toim.): “Nad pakkusid mulle täitsa okei lepingut ja mõtlesin, et miks mitte.” Samas ootab pallur aga paremat pakkumist tugevamate klubide poolt. Millist liigat mees eelistaks, seda ei avaldanud, ütles vaid, et igale poole ei läheks. Võrdluseks mainis, et Itaalia esiliigas on tase tugevam, kui Eesti-Läti liigas.

Peatreener Juris Umbraško treeningud on Veidemani meelest Andres Sõbra omadega suhteliselt sarnased. “Võib-olla kaitseformatsioone on rohkem,” lisas mängumees. Klubi komplekteeritus on Veidemani sõnul õnnestunud: “Tagaliin on meil selline, et võib nagu igalt poolt tulla midagi. Meil on platsil kõikidel natukene rohkem vabadust ja see teeb meid vastastele ebamugavaks meeskonnaks.”

Leegionäride panusega oli Veideman seni rahul: “See väike on väga okei (Devin Lee Harris – toim.), selline võistkonna mängija. Pikem (Tommy Hamilton IV) on hooaja alguses hästi mänginud. Mis tal Valmiera vastu juhtus, ei oska öelda (pärast avaveerandit jälgis mängu pingilt – toim.).”

Korvpall24.ee-le ei jäänud märkamata Veidemani tagaliinipartneri Kristo Saage jätkuvad probleemid visketabavusega (18% seni kaare tagant – toim.), kuid Veideman oli lootusrikas, et asi paraneb: “Küll ta hakkab tabama, mees tuli otse Maardu sadamast spordihalli mängima, anname talle nüüd aega natukene.” Saage käib korvpalli kõrvalt tööl ja Maardu sadamasse oli tarvis vilja vedada. “Kui see viljahooaeg läbi saab ning mees saab hakata kangi tõstma ja korralikult trenni tegema, siis hakkab neid viskeid sisse ka panema.

Tarva hooaeg jätkub pühapäeval (täna) Mustamäel TalTechi vastu ning seejärel kohtutakse BC Kalev/Cramoga.

scroll to top
Inline
Inline