Üleplatsimees Pehka vedas koduülikooli hooaja esimese võiduni

-Ron Arnar Pehka | Foto: Siim Semiskar

Ron Arnar Pehka kodumeeskond TIU Trojans sai üliõpilasliiga NAIA teises divisjonis kirja hooaja esimese võidu, kui võõrsil alistati Goshen Maple Leafs 93:79.

Avapoolaja 44:38 võitnud TIU (Trinity International University) jäi kaheksa minutit enne lõppu kahe punktiga taha (64:66), kuid tegi seejärel 11:0 spurdi ega loovutanud eduseisu enam kordagi.

Algviisikus väljakule jooksnud Pehka mängis 25 minutit ning viskas selle ajaga üleplatsimehena 22 punkti (kahesed 2/5, kolmesed 5/8, vabavisked 3/4), võttis ühe lauapalli, andis kaaslastele 3 resultatiivset söötu ja tegi ühe vaheltlõike. Negatiivse poole pealt tegi eestlane 3 pallikaotust ja 4 isiklikku viga.

Lisaks temale jõudsid kahekohalise punktisummani veel kolm TIU mängijat, kellest resultatiivseim oli 20 silma visanud Brandon McQueen. Vastaste parim oli Tahj Curry, kes kogus Pehkast ühe punkti vähem.

Pehka kodumeeskonnal on nüüd kirjas võit ja kaotus. Ka järgmine kohtumine peetakse võõrsil, kui nädala pärast minnakse vastamisi Indiana Techiga.