fbpx
Close

VIDEO | Kristian Kullamäe nimetati FIBA poolt väga auväärsesse seltskonda

-Kristian Kullamäe | Foto: Siim Semiskar

-Kristian Kullamäe | Foto: Siim Semiskar

Rahvusvaheline korvpalliliit FIBA avaldas oma kodulehel äsja mängitud rahvuskoondiste mängude alusel nimekirja noortest staaridest, kes Euroopa kossuväljakutel selles aknas ilma tegid. Ühe peamise staarina toodi esile ka 20-aastane Eesti koondise tagamängija Kristian Kullamäe.

Hispaania esiliigas palliva Kullamäe ees oli FIBA kokkuvõttes üksnes Iisraeli noor tulevikustaar Deni Avdija, kes Tel-Avivi Maccabi ridades teeb tegusid juba ka Euroliigas ning on hinnatud kindlaks NBA drafti kandidaadiks. 203 cm pikkune Avdija kogus Iisraeli võidumängus Rumeenia vastu 24 minutiga 21 punkti, 8 lauapalli, 2 söötu ja ühe bloki.

194 cm pikkuse Kullamäe keskmine statistika Põhja-Makedoonia ja Itaalia vastu oli 29,1 minutiga 24 punkti, 5,5 korvisöötu ja 2,5 lauapalli ja FIBA lehel kirjutati tema kohta: “Kullamäe oli mitte üksnes noorte seas, vaid kogu mängudeakna üks silmapaistvamaid mängijaid. 20-aastane mängujuht alustas 31 punktise esitusega võidumängus Põhja-Makedoonias ning kogus seejärel korralikud 17 punkti ja 6 söötu Itaalia vastu. Olles juba osalenud ka üheksas Eesti koondise mängus eelmises MM-valiksarjas, on Kullamäe vaikselt kasvatamas meeste tasemel oma kogemustepagasit.”

Veel toodi FIBA poolt esile 19-aastane horvaadist viskav tagamees Mateo Drežnjak, Läti 19-aastane mängujuht Arturs Zagars, Leedu 19-aastane mängujuht Rokas Jokubaitis, Tšehhi 19-aastane viskav tagamees Vit Krejci, Hispaania 19-aastane mängujuht Carlos Alocen, Gruusia 19-aastane mängujuht Rati Andronikashvili, Rootsi 19-aastane tagamees Melwin Pantzer ja Hollandi 18-aastane mängujuht Keye van der Vuurst de Vries.

scroll to top