VIDEO | Merike Anderson ja Mailis Pokk said eurosarjades dramaatilised kaotused

-Merike Anderson ja Castors Braine | Foto: Ekraanitõmmis

Eesti naistekoondislased Merike Anderson ja Mailis Pokk said kolmapäeval eurosarjades tunda sarnast pettumust, kui mõlema naise koduklubid pidid vastu võtma napid, kahepunktilised kaotused.

Merike Anderson ja Royal Castors Braine kaotasid kodumängus 49:51 (6:14, 16:18, 16:9, 11:10) prantslaste Lille’i Villeneuve D’Ascq naiskonnale. Korvidevaeses mängus kohe alguses kaotusseisu jäänud Castors Braine sai kahepunktilises kaotusseisus kohtumise viimasel rünnakul korvi alt koguni kolmel korral ka viskele, kuid matši lisaajale viia ei õnnestunud.

Anderson pääses väljakule vaid veidi enam kui neljaks minutiks ning skoori ei avanud (kolmesed 0/1). Ainsa märkena sai eestlanna protokolli 3 isiklikku viga. Mariona Ortiz viskas Belgia naiskonna eest parimana 12 silma ja võitjate poolel oli 15 punktiga parim Angela Björklund.

Tabelis on nii Villeneuve’il kui ka Castors Braine’il nüüd A-alagrupis üks võit ja üks kaotus. Castors Braine läheb järgmisena 7. novembril toimuvas matšis vastamisi Poola tiimiga Polkowice CCC.

Aste madalamal ehk naiste Eurocupi sarjas said Mailis Pokk ja Landes Basket võõrsil 69:71 (22:18, 18:17, 15:18, 14:18) kaotuse teiselt Prantsusmaa naiskonnalt Tarbes’lt.

Eestlannast ääremängija viibis platsil 10 minutit, kuid eksis kõigil neljal kahepunktiüritusel. Küll sai Pokk enda nimele 3 lauapalli, ühe korvisöödu, ühe bloki, ühe pallikaotuse ja ühe vea. Landes Basketi edukaim oli Miranda Joy Ayim 17 punkti ja 8 lauapalliga, võitjate kasuks viskas Cierra Bravard 13 silma.

Tarbes on J-alagruppi täisedu kahe võiduga juhtimas, Landes Basket (1-1) on teisel positsioonil. Võimalus võidusoonele naasta on eestlanna koduklubil 7. novembril, kui võõrustatakse šveitslaste Fribourgi.