fbpx
Close

VIDEO | Ootamatult Rytasesse kutsutud Kitsing: Kairysega oli jutt lühike, mina tunnen teda ja tema mind

-Kristjan Kitsing | Foto: BC RYTAS, Vilnius Facebook

-Kristjan Kitsing | Foto: BC RYTAS, Vilnius Facebook

Pühapäeval tuli Leedust avalikkuse jaoks väga üllatava uudisena teade, et Eesti korvpallikoondise ja BC Kalev/Cramo suur äär Kristjan Kitsing liitub Leedu tippklubi Vilniuse Rytasega, kus peatreeneriks hiljutine Kalev/Cramo juhendaja Donaldas Kairys. Kitsing pidi hooaega alustama just Kalev/Cramos, kuid lepingus oli sees klausel, mis lubas koondislasel hea võimaluse tekkides välismaale lahkuda.

1963. aastal Vilniuse Statybana asutatud klubi sai Rytase nime 1997. aastal. Tähtsamaid kodumänge mängitakse 11 000 inimest mahutaval Siemens Arenal ning väiksemate kohtumiste jaoks on seal kõrval 2741-kohaline Jeep Arena.

Rytase hiilgeajad olid 2000-10, kui astuti jõuliselt Kaunase Žalgirisele kandadele ja võideti viis Leedu meistritiitlit. Korduvalt on Rytas pallinud ka Euroliigas ning viimastel hooaegadel on esinetud tugevuselt teises eurosarjas ehk Eurocupis. Algaval hooajal mängitakse lisaks kohalikule kõrgliigale ka tugevuselt kolmandas eurosarjas ehk FIBA Meistrite liigas.

29-aastane ja 206 cm pikkune Eesti kolmesespetsialist jõudis pühapäeval Vilniusesse ka kohale ning andis klubi pressiinimestele ka esimese intervjuu. “Ma tahaks lahterdada ennast viskajana. Kindlasti on see minu mängu tugevaim külg. Ühtlasi tahan ka kaitses oma asjad ära teha,” sõnas Kitsing, kui tal paluti ennast iseloomustada.

Eestlaselt uuriti teise küsimusena, mida ta Rytase klubist kuulnud on ja Kitsing vastas muiates: “Kes poleks Rytase klubist kuulnud? See oligi põhjus, miks ma siia tulin. Et saaks mängida tugeva ajalooga tiimis.”

Seejärel esitati meie mehele küsimus, mida ta Donaldas Kairysega enne tulekut arutas? “See oli üsna lühike jutt. Tema tunneb mind ja mina teda. Ma tean, millist stiili ta tahab, et me mängiksime. Ta on väga konkreetne ja seetõttu ta mulle meeldibki. Ta selgitab asjad lahti ja platsil olles sa tead, mida peab tegema.”

“Ma loodan, et tuleb hea hooaeg. Loodan, et suudame Euroopa parimatele tiimidele vastu hakata. Loodan, et fännid saavad tulla meid tribüünidele vaatama. Mul on hea meel siin olla,” käis eestlane lühiintervjuu lõpetuseks välja oma soovid.

Rytase uue hooaja koosseisust leiame kõige huvitavama nimena ameeriklasest tagamehe Andrew Goudelocki, kes unistusteliigas NBA pallinud Los Angeles Lakersi ja Houston Rocketsi eest ning Euroopas esindanud erinevaid tippklubisid nagu Kaasani Unics, Istanbuli Fenerbahce, Tel Avivi Maccabi ja Milano Olimpia.

NBA kogemus on olemas ka 25-aastasel suurel äärel Chris McCulloghil, kes pallinud Brooklyn Netsi ja Washington Wizardsi eest. Ka kolmas ameeriklane, mängujuht Demetrius Jackson on NBA-s käe valgeks saanud, seda Bostoni, Houstoni ja Philadelphia särgis.

scroll to top