fbpx
Close

VIDEOLUGU | Mailis Pokk: kogemused, mis välismaalt saab, on hindamatud

-Mailis Pokk ja Landes Basket | Foto: Mathieu Visade

Eesti naiste korvpallikoondise liidriks on kerkinud alles 26-aastane ääremängija Mailis Pokk, kes tänavuseks hooajaks vallutas uued kõrgused, kui asus mängima Prantsusmaa kõrgliigasse Landes Basketi naiskonda. Tema enda sõnul on kindlasti tegemist kõige tugevama tiimiga, kuhu ta senise karjääri jooksul kuulunud.

“Meil on seal väga kogenud mängijad, kes on eelnevalt naiste NBA-s mänginud või kes on (Venemaal) Jekaterinburgis mänginud, alustades Celine Dumerciga (Prantsusmaa koondise kapten, 2012. aasta Londoni olümpiahõbe – toim.) ja lõpetades Tšehhi ja Prantsusmaa koondise mängijatega. Väga tihe konkurents on meil,” rääkis Pokk Korvpall24.ee portaalile antud videointervjuus.

Viimased kaks hooaega pallis Pokk Saksamaa tippklubis Keltern, kellega võideti eelmisel hooajal riigi meistritiitel ning aasta varem murti läbi EuroCupi alagrupist. Ka Landes Basket mängib sel hooajal tugevuselt teises eurosarjas, kuid Prantsusmaa naiste kõrgliiga on võrreldes Saksa liigaga eestlanna sõnul tema jaoks suur samm edasi. Varasemates intervjuudes on Pokk ise Euroopa naiste korvpallis tugevamaks hinnanud üksnes Venemaa ja Türgi meistrivõistlusi.

“Kindlasti on tase kõrgem (kui Saksamaal). See on (minu jaoks) suur samm edasi. Mängupildilt on mäng väga palju jõulisem ning kindlasti kiirem. Tiimisiseselt on mul eksimisruumi palju vähem kui oli mul Saksamaal. Minu roll on tulla (pingilt) ja kaitses mängida. Hetkel ma pole põhimängijate hulgas, aga kuna meid ongi vaid üheksa, siis kõik on mängus sees. Rünnakul pean panustama nii palju kui võimalik. Eks see natuke rollimängija osa on veel, kuid kui sisse elada, siis tõuseb ka vastutus mängus,” lausus Pokk.

-Mailis Pokk | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpallikoondise peatreener Janne Schasmin peab Poki panust Eesti korvpalli äärmiselt oluliseks ja kiidab mängijat eraldi veel seetõttu, et noor naine annab innukalt oma kogemusi edasi noorema generatsiooni palluritele: “Ta on väga heaks eeskujuks. Mulle kohati tundub, et tema enda mäng jääb seetõttu tagaplaanile, kuid ta tegutseb väga heaks motivaatoriks ning ta on alati olemas noorte jaoks. Tema panus on hetkel hindamatu.”

“Minule väga meeldib Prantsusmaa korvpall, see kiire, agressiivne ja jõuline mängustiil. Selles suunas me ise läheme, kuid eelkõige on meil mentaalselt ja ka füüsiliselt jõuda nii kaugele, et oleme füüsiliselt võimelised seda mängu mängima. Aga paar muutust Mailisi mängustiilis oli – ta läks rohkem sammudesse – seda see mäng seal eeldab ja seda ta meile ka näitas. Mul on väga hea meel, et ta saab nii kõrgel mängida ja astuda sammu edasi. Ja noored, palun, võtke eeskuju ja minge tehke järgi,” lisas koondise juhendaja.

Kui praeguses Eesti koondises on Pokk igas mõttes võtmemängija, kuid otsest võidukohustust tiimil peal ei ole, siis koduklubis Prantsusmaal on eesmärgid väga kõrged: “Eurosarjas on kindlasti esmane eesmärk alagrupp ära võita ning sealt edasi esmalt 16 hulka ja siis nii kõrgele kui võimalik. Prantsusmaa liigas on vaja karikasari võita, et saada otsepääs Euroliigasse järgmiseks hooajaks. Meistrivõistlustel on miinimumeesmärk top6, kuna Prantsusmaal on süsteem, kus vaid kuus parimat võistkonda saavad osaleda eurosarjas. Allpool lõpetades pole üldse võimalustki. Meie miinimumeesmärk ongi ka järgmisel hooajal eurosarjas olla.”

-Mailis Pokk ja Landes Basket | Foto: Mathieu Visade

Kuigi Eesti naiste korvpallis on Merike Andersoni näol esindaja Euroliiga tasemel ning Pokk mängib samuti Prantsusmaa klubiga suurt korvpalli, siis välismaal mängivaid Eesti naiskorvpallureid saab üles lugeda ühe käe sõrmedel. Küsime Pokilt, kes ise kogu teekonna läbi käinud, miks see nii on.

“Ma arvan, et see jääb palju julguse taha. Ega ma tegelikult ei tea, äkki pakkumisi ei tule piisavalt palju. Aga alati tuleb kuskilt alustada ning jalg ukse vahele saada. Tuleks võtta julgemalt pakkumisi vastu, mis tuleb. See kogemus, mis välismaalt saab, on hindamatu,” vastas Pokk sellele küsimusele.

“Mina ei usu, et see jääb julguse taha. Meil hetkel on paus. Meil ei olegi väga sellises vanuses mängijaid, kes peaksid välismaale minema. Järgmine generatsioon, kes peaks piiri taha siirduma, on hetkel Audenteses ja kellega Marko Parkonen on väga head tööd teinud. Siit ongi nüüd vaja samm edasi teha. Kui need mängijad hakkavad riburadapidi välja minema, siis selle nimel me tööd teeme. Mängijad, võtke ennast kokku, kuulake Mailist, kui äge ja lahe on tegelikult mängida välismaal ja see asi ei ole üldsegi nii hull. Asi on tahtmises ja peas kinni,” julgustas Schasmin nooremaid mängijaid oma teed otsima.

scroll to top