Rae Koss sai Ragnar Veismanni juhtimisel teises liigas 50-punktilise võidu

-Madis Shumanov | Foto: Siim Semiskar

Teisipäevases Saku II liiga A-alagrupi kohtumises võttis kodumeeskond Rae Koss/Hansaviimistlus (3-2) vastu Spordiklubi Haapsalu (0-4). Hooaja neljanda võidu kirjutas tabelisse Rae Koss, tulemusega 95:45 (21:10, 20:7, 23:10, 31:18).

Väljakuperemehed ei andnud külalistele avaminutitest hõlpu, võites esimese poolaja kindlalt 41:17. Kolmanda veerandaja lõpuks oli vahe paisunud juba 37-punktiliseks. Visketabavusega hädas olnud Haapsalu mängumehed kogusid küll viimasel neljandikul 18 silma, kuid Rae Koss ei jäänud võlgu ning venitas mängu lõpuks eduseisu poolesaja punktini. Külalised tabasid ühe kolmepunktiviske (1/15 ehk 7%) ning sooritasid mängust vaid 46 pealeviset kodumeeskonna 83 vastu. Silmapaistev erinevus tuleb välja ka vabaviskejoonelt, kus Haapsalu teenis 42 võimalust, millest suutis realiseerida 18 (43%). Rae Kossu vastavad näitajad olid 11/17 ehk 64%, lisaks domineeriti ka ründelauas (17:3) ja vaheltlõigetes (14:6).

Võitjate resultatiivseim oli Ragnar Veismann, kellele oli see hooaja esimesks mänguks Rae Kossu särgis. Noormees tabas neli kolmest ning kogus 25 punkti. Korvialune jõud Madis Shumanov lisas 18 punkti, noppis 14 lauapalli ja sooritas 4 vaheltlõiget. Tom Provejs tõi 14 punkti, 6 lauapalli ja 3 vaheltlõiget, Marek Einama arvele jäi 11 silma.

Haapsalu  suurimateks skooritegijateks kerkisid Ilo Toom (15 punkti ja 5 lauapalli) ning Dmitri Tserepanov (13 silma ja 3 vaheltlõiget).

Rae Koss on 6 mängu järel 4 võiduga alagrupis kolmas, Haapsalu jätkab võiduta ning paikneb tabeli viimasel real.