Viskekontserdi püsti pannud Haller ja kolmikduublile lähedal olnud Saage vedasid Rakvere võidule

-Juris Umbraško ja Rakvere Tarvas | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas alistas reedel Rakvere Tarva meeskond koduväljakul turniiritabeli lõppu kuuluva BK Liepaja. Samal ajal toimuma pidanud BC Valga-Valka/Maks&Moorits – Tallinna Kalev/TLÜ vaheline kohtumine jäi ära.

Rakvere Tarvas – BK Liepaja 89:80 (21:20, 24:14, 22:24, 22:22)

Avaveerand kulges tasavägiselt ning Janis Vahteri kaugviske järgselt võitis Rakvere selle 21:20. Egert Halleri, Kristo Saage ja Renato Lindmetsa kaugvisete toel haaras kodumeeskond edasi initsiatiivi ja kuigi korra oli Liepaja pääsenud kahe punkti kaugusele, võitis Rakvere poolaja 45:34.

Puhkepausilt tulles viskasid võõrustajad ligi kahe minutiga 12 silma vastaste kahe vastu ning sellega oli vahe paisunud 18 punktile. Liepajal õnnestus 7:0 spurt teha vastu ja Edi Sinadinovic-Stojiljkovici kaugviskest kaotusseisu 54:63 peale vähendada. Üheksa punkti oli vahe ka viimase veerandaja alguseks ja peagi olid külalised kuue punkti kaugusele pääsenud. Lindmetsa, Halleri ja Tormi Niitsi abiga oli Rakvere 75:61 juhtima läinud. Läti klubi püsis siiski mängus ja 3.14 enne lõppu oli vahe üheksa punkti. Rakvere poolelt saadi siiski vajalikel hetkedel korve ning vaatamata sellele, et 44 sekundit enne lõpuvilet vähendas Guntis Sipolinš vabaviskest omade kaotusseisu seitsmepunktiliseks, tabas Haller lähiviske vastu, millega oli mäng tehtud.

Visketabavuses jäi Liepaja 50% – 45% peale ning lauavõitlus võideti 41:36 (ründelaud 10:10). Korvisööte andis Rakvere rohkem 22:20 ja pallikaotuseid tegi Liepaja rohkem 12:5.

Egert Haller viskas Rakvere eest üleplatsimehena 32 punkti (kaugvisked 8/12) ja võttis 6 lauapalli. Devin Lee Harris sai kirja kaksikduubli 16 punkti ja 10 lauapalliga ning Kristo Saage kogus 15 punkti, 10 lauapalli ja 6 korvisöötu. Janis Vahter järgnes 10 punktiga ning võrdselt 8 silma lisasid Renato Lindmets ja Tormi Niits, kellest viimane võttis veel 10 lauapalli.

Edi Sinadinovic-Stojiljkovic kerkis Liepaja resultatiivseimaks 24 punkti, 11 lauapalli ja 4 korvisööduga. Radoslav Pekovic lisas 17 punkti ja võttis 6 lauapalli ning Stefan Sinovec kogus 15 punkti, 9 lauapalli ja 11 korvisöötu.

Eesti-Läti korvpalliliiga jätkub laupäeval, 15. veebruar kolme mänguga. Vastamisi on Jurmala – Tartu Ülikool, Pärnu Sadam – Rapla Avis Utilitas ja Riia VEF – BK Ventspils.