Võimsas hoos Riismaa vedas Pistoia Serie A noorteturniiril poolfinaali

-Joonas Riismaa | Foto: Siim Semiskar

Joonas Riismaa koduklubi Pistoia Basketi U18 meeskond alistas Itaalia kõrgliiga Serie A „Next Gen Cup” noorteturniiri veerandfinaalis Trieste kahe mängu kokkuvõttes kuue punktiga ning pääses edasi poolfinaali.

Eile Pesaros alanud finaalturniiril kaotas Pistoia avamängu napilt 59:61 (11:18, 11:14, 26:13, 11:16). Algviisikusse kuulunud Riismaa viibis platsil 30 minutit ning tõi selle ajaga üleplatsimehena 19 punkti (kahesed 5/10, kolmesed 0/5, vabavisked 9/9). Lisaks jäi tema arvele 2 lauapalli, 2 resultatiivset söötu, üks vaheltlõige, 4 pallikaotust ja üks isiklik viga.

Täna peetud korduskohtumine võideti aga 87:79 (13:20, 23:11, 26:21, 25:27). Taaskord algviisikus alustanud Riismaa sai mänguaega 36 minutit, mille jooksul viskas Pistoia paremuselt teise korvikütina 23 punkti (kahesed 6/10, kolmesed 2/5, vabavisked 5/6), hankis 11 lauapalli, jagas kaaslastele 7 resultatiivset söötu, tegi ühe vaheltlõike ja blokeeris ühe vastaste pealeviske. Eestlase arvele kogunes ka 5 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Poolfinaalis läheb Pistoia Basket homme vastamisi Veneetsia Reyeriga.

Nelja parema hulka pääses ka Georg Pressi koduklubi Reggiana, kes alistas kahe mängu kokkuvõttes Cantu 165:160. 15-aastane Press väljakul ei käinud. Reggiana kohtub homme poolfinaalis Trento Aquila Basketiga.