fbpx
Close

Aivar Kuusmaa: esiliigas on 7-8 satsi, kelle mängutempo ja agressiivsus ei jää alla meistriliiga klubidele

-Aivar Kuusmaa | Foto: Siim Semiskar

-Aivar Kuusmaa | Foto: Siim Semiskar

Eesti meeste korvpalli esiliigas on täieliku kannapöörde teinud Kadrina Karud. Hooaega kuue kaotusega alustanud meeskonda hakkas novembris juhendama Aivar Kuusmaa, kelle juhtimisel on võetud järjest 10 võitu. Korvpall24 uuris Aivar Kuusmaalt, mida ta meeskonnas on muutnud ja  millised on treeneri edasised plaanid.

“Ei oska öelda, mis muutuse ma kaasa tõin, seda peavad mängijad ütlema. Ma ei ole meeskonda ja emotsioone kaotades veel näinud. Eks seda näeb, kui võiduseeria läbi peaks saama. Esimene asi, mida ma trennis meestele ütlesin, oli see, et nautige, mida teete. Hetkel tundub, et naudivad.”

Kadrina Karude etteotsa asudes tunnistas Kuusmaa, et Saku I liiga on tema jaoks suhteliselt tume maa ja liiga tasemega ta kursis ei ole. Kolm kuud hiljem on pilt selgemaks saanud. Minu jaoks oli esiliiga tase üllatav. Ei ole enam nii, et esiliigasse lähevad ainult mängijad, kes on profikarjääri lõpetanud, palju on ka noori ja mitmed klubid just noortesse panustavadki. Ütleks, et liigas on 7-8 satsi, kelle mängutempo ja agressiivsus ei jää alla meistriliiga klubidele. Liiga on muutunud atraktiivsemaks ja professionaalsemaks. Kadrinas on mul trennis 12-13 mängijat, isegi meistriliiga meeskonnas ei olnud nii palju mehi trennis.”

Sellel hooajal on Kadrinast läbi käinud juba 5 välismängijat USA-st ning hetkel täiendavad ridu kaks 23-aastast USA mängumeest. Mängijate liikumise kohta sõnas Kuusmaa, et kõik tulevad siia oma kuludega ning kui mängima ei hakka, siis lähevad ka koju tagasi oma kuludega. “See on Kadrina mänedžeri Raivo ja kunagise Rakvere Tarvase mängija Brandis Raley-Rossi koostöö. Ross saadab kontaktid mängijatest, kes soovivad end Eestis pildile mängida, koguvad siin statistikat, mille põhjal on hea välismaale edasi suunduda.”

Kui novebris andis Rapla meeskonna peatreenerikohalt taandunud Kuusmaa lubaduse abistada Karusid jõuludeni, siis nüüd on plaanid hooaja lõpuni. Kas järgmisel hooajal võib treenerit näha Kadrina saalis, ei anna Kuusmaa kindlat vastust. “Kõigepealt vaatame hooaja lõpuni. Kui tuleb pakkumine, siis kindlasti kaalun seda.”

Samuti ei välista nii Rapla, TTÜ kui Kalev/Cramo meeskonda juhtinud  Kuusmaa, et teda enam meistriliigas ei näe. “Üks vana legend ütles kunagi, et Eestis tasub treener olla kuni 50. eluaastani, pärast seda tuleks mõelda, kas ikka on vaja jätkata. Õnneks nüüd on ajad muutunud,” viskas 52-aastane treener nalja. “Kindlasti ei oleks see kiire otsus, et võtan klubi ja lähen. Kõik oleneb, milline on klubi nägemus ja kuhu tahetakse jõuda.”

scroll to top