Võimsa viimase veerandi teinud Tallinna Ülikool jõudis meistritiitlist võidu kaugusele

-Birgit Piibur | Foto: Siim Semiskar

Eesti naiste meistriliiga kolmandas finaalmängus võitis Tallinna Ülikool täna koduses Kristiine spordimajas Tartu Ülikool/Kalevit 97:74 ning asus seeriat 2:1 juhtima.

Tallinna Ülikool juhtis tasavägiselt kulgenud avaveerandi järel 24:21 ja kasvatas poolajavileks eduseisu seitsmepunktiliseks (49:42). Kolmanda veerandaja lõpus tegi Tartu Ülikool/Kalev 8:2 spurdi ning otsustava neljandiku alguseks oli kodunaiskonna eduseis kahanenud vaid kolmele punktile (63:60). Anna Gret Asi tabav kolmepunktivise lõpuveerandi alguses tõi tabloole viiginumbrid 63:63, kuid viimased kaheksa minutit kuulusid täielikult Tallinna Ülikoolile.

Võitjate resultatiivseim oli Birgit Piibur, kes viskas 24 punkti ning jagas kaaslastele 5 korvisöötu. Annika Köster ja Maaja Bratka tegid mõlemad kaksikduublid, kogudes vastavalt 22 punkti ja 16 lauapalli ning 20 punkti ja 17 lauapalli. Sofia Kosareva arvele jäi 11 punkti.

Tartu Ülikool/Kalevi parim oli Anna Gret Asi, kes kogus 25 punkti, 3 lauapalli ja 5 korvisöötu. Kadri Uiga viskas 18, Sandra Reinvald 12 ja Eleriin Vaino 11 punkti.

Kolme võiduni peetava finaalseeria järgmine kohtumine toimub 23. aprillil Tartu Ülikooli spordihoones.