Võrumaa ja Keila noppisid teises liigas mäekõrgused võidud

-Andre Reinart | Foto: Siim Semiskar

Saku II liigas peeti neljapäeval mõlemas alagrupis üks kohtumine. Kindlad võidud läksid kirja Võrumaale ja Keila Korvpallikoolile.

B-alagrupis alistas Võrumaa (5-2) kodus TÜ/Kuremaa (2-5) 94:60 (28:21, 28:12, 20:14, 18:13).

Lahtise avaveerandaja järel pani kodumeeskond teises mängusetis jõuvahekorrad paika, kus viimase 7 minutiga kasvatasid võrukad 35:25 eduseisu poolajaks 23 punkti peale (56:33). Viimased kaks neljandikku möödusid väljakuperemeeste kontrolli all, kus tartlased enam ohtlikuks ei saanud. Võrumaa arvele kirjutati koguni 24 vaheltlõiget ning  TÜ/Kuremaa 33-st pallikaotusest teeniti 38 punkti. Võrukatele oli see kolmandaks järjestikuseks üle 30-punktise vahega võiduks.

Ühtlaselt skoori jaotanud Võrumaa mängijatest jõudsid seitse kahekohalise punktisummani. Martin Kulberg tõi üleplatsimehena 18 punkti, hankis 8 lauapalli, jagas 5 söötu ning sooritas 4 vaheltlõiget. Andre Treial (6 vaheltlõiget) ja Fredi Parker (9 lauapalli, 6 söötu, 3 vaheltlõiget, 3 blokki) jõudsid mängu lõpuks 14 punktini. Eiko Roosimaa lisas 12 silma (visked väljakult 5/7) ning kaksikduubli kokku pannud Ervin Ranna 11 punkti ja 13 lauapalli. Kaidar Taal (5 söötu, 5 vaheltlõiget) ja Veiko Maidla said kumbki kirja 10 punkti.

Tartlaste suurimad skooritegijad olid Peeter Toomas Tael (8 lauapalli) ja Kristjan Paade 11 punktiga. Christopher Kalda lisas 10 silma.

A-alagrupi kohtumises sai Keila Korvpallikool (5-1) kodus veenva 109:72 (20:22, 32:11, 24:22, 33:17) võidu BC Kalev II (1-4) üle.

Külaliste 10:3 algedule vastasid Keila mängumehed 11:0 spurdiga, kuid avaveerand kuulus siiski Kalevile 22:20. Teise seti võitis kodumeeskond koguni 32:11 ning läks otsustavalt eest. Võrdse kolmanda veerandaja järel näitasid väljakuperemehed viimasel perioodil taas ladusat rünnakut, mille tunnistuseks visati kümne minuti jooksul 33 punkti. Keila tabas hästi eemalt (10/22 ehk 45%) ning teenis kalevlaste 20-st pallikaotusest 28 punkti.

Keila resultatiivseimaks tõusis Kevin Sepik 17 punkti ja 4 vaheltlõikega. Andre Reinart panustas võitu 16 silma ja 6 lauapalli. Jan Vilokas ja Kevin Äkke tõid pingilt sekkudes 15 ja 13 silma. Conrad Sengbuschi arvele jäi 12 punkti ja 5 söötu, Margus Pahv sai kirja 10 punkti ja 5 lauapalli.

Kalevlaste leerist üleplatsimeheks kerkinud Martin Meeksa kontosse jäi 20 punkti, 8 lauapalli ja 3 vaheltlõiget. Ken Kuber toetas meeskonda 15 silmaga. Risto Merimaa (11 punkti, 3 vaheltlõiget) ja Mikk Päeske (10 punkti, 8 lauapalli) said samuti kirja kahekohalise punktiskoori.