Võrumaa ja Orissaare näitasid teises liigas ladusat ründemängu

-Alexela korvpalli meistriliiga | Foto: Siim Semiskar

Saku II liigas peeti reede õhtul kaks mängu. Võidud rändasid Eestimaa eri nurkadesse – Orissaarde ja Võrumaale.

B-alagrupis said kokku võrdse tabeliseisuga Eesti Maaülikool/Ülenurme (3-2) ja Võrumaa (3-2). Tugeva teise ja kolmanda veerandaja toel võttis Võrumaa kindla 104:72 (21:23, 25:10, 30:17, 28:22) võidu. Ülenurmes toimunud kohtumise avavaatuse järel juhtis kodumeeskond 23:21. Teisest setist alates domineerisid mängu külalised, võites kaks veerandaega tulemusega 55:27. Viimane mänguperiood võitja saatuse osas enam tähtsust ei omanud ning Võrumaa teenis tabelisse neljanda võidu. Lauavõitluse 56:32 võitnud võrukad jagasid mängu lõpuks 23 tulemuslikku söötu.

Kahekohalise punktisummani jõudsid koguni kuus Võrumaa mängumeest. Kaidar Taal (6 lauapalli ja 6 söötu) ja Fredi Parker (10 lauapalli) kogusid mõlemad 17 punkti. Martin Kulberg lisas 14 silma, 9 lauapalli, 4 söötu ja 4 vaheltlõiget. Veiko Maidla tõi 13 silma ja 4 söötu, Ervin Ranna 12 punkti ja 5 lauapalli ning Mirko Märdimäe 10 punkti ja üleplatsimehena 14 lauapalli.

Maaülikooli resultatiivseimad olid Ants Vaks 19 punkti ja 5 lauapalliga ning Sten Küüsmaa 13 silma ja 3 vaheltlõikega.

A-alagrupi mängus võtsid mõõtu Orissaare Träx (2-4) ning KK Viimsi/Kesklinna KK (2-1). Tulemusega 97:83 (21:21, 32:15, 26:22, 18:25) kirjutas kodus mänginud Orissaare tabelisse hooaja kolmanda võidu. Võrdse avaveerandaja järel õnnestus väljakuperemeestel teha 20:3 vahespurt ning pikemale vaheajale mindi saarlaste soliidses 53:36 eduseisus. Teisel poolajal kohati 28 punktilist paremust nautinud kodumeeskond võis endale mängu viimase nelja minutiga lubada külaliste 14:0 lõpuspurti. Väljakult 55%-liselt tabanud Orissaare domineeris lauas (39:24) ning jagas 25 söötu Viimsi 9 vastu.

Kolmikduublile lähedal olnud Härmo Lambut viskas Orissaare eest 19 punkti, hankis 8 lauapalli ja jagas 8 korvisöötu. Raigo Sooär tõi 10 mänguminutiga 15 silma (vabavisked 7/10), Reigo Lass lisas 14 punkti (visked väljakult 7/9). Aivo Laul (12 punkti, 9 lauapalli ja 6 söötu) ning Alari Hiis (11 punkti ja 5 lauapalli) jõudsid samuti kahekohalise skoorini.

Viimsi suurim korvikütt oli Tauri Miggur 17 punkti ja 3 vaheltlõikega. Joonas Mengel panustas 16 silma (visked väljakult 7/9) ning Ralf Kompus 12 punkti ja 5 lauapalli.