23 punkti visanud Rait-Riivo Laane aitas Ippokratise lisaajal võidule, Paasoja oma tiimi resultatiivseim

-Rait-Riivo Laane ja Kosi Ippokratis | Foto: Kosi Ippokratis Facebook

Kreeka korvpalli esiliigas oli laupäev edukas Rait-Riivo Laanele ja Kosi Ippokratisele, kui võõrsil alistati lisaajal Koroivos. Napi kaotuse pidid vastu võtma nii Martin Paasoja ja Ateena Psychiko kui ka Sten-Timmu Sokk ja Thessaloniki Iraklis, kes jäid alla vastavalt Evropi ning Ermis Agiasele. Seejuures läksid ka need mängud lisaajale.

Ippokratis võitis avaveerandi 18:15 ja poolajaks oli nende eduseis 33:29. Koroivos tegi aga võimsa kolmanda veerandaja, mis kuulus neile 28:6 ja nii mindi viimase neljandiku alguseks 18 punktiga ette. Sellega polnud külalismeeskond siiski murdunud – neljanda veerandaja võitis Ippokratis koguni 38:20 ja viis kohtumise lisaajale. Otsustava viie minuti jooksul said võõrustajad kaks punkti kirja Ippokratise üheksa vastu ja nii teenisid viimased magusa seitsmepunktilise võidu.

Rait-Riivo Laane viibis platsil ligi 33 minutit ning viskas selle ajaga 23 punkti (vabavisked 2/2, kahesed 6/9, kolmesed 3/8). Lisaks sai ta kätte 3 lauapalli, andis 2 korvisöötu, kaotas kahel korral palli ja tegi 3 isiklikku viga.

Võistkonna parimaks kerkis Apostolos Naoumis 28 punktiga, Antonis Asimakopoulos tõi 16 silma. Koroivose poolelt viskas üleplatsimehena 30 punkti eelmisel hooajal BC Valga-Valka/Maks&Moorits meeskonnas pallinud Toms Leimanis.

Esimene veerandaeg Evropi ja Psychiko vahelises mängus lõppes 20:20, aga poolajaks oli kodumeeskond kahe silmaga ette pääsenud. Kolmandal veerandajal kasvatati eduseis kuuele punktile, aga viimase neljandiku võitis Psychiko 23:17 ja saabus lisaaeg. Evropile kuulusid viimased viis minutit 7:5 ja sellega ka kogu mäng.

Martin Paasoja teenis mänguaega 42 minutit ja sai enda nimele 21 punkti (vabavisked 6/7, kahesed 3/6, kolmesed 3/9). Eestlane kogus veel 6 lauapalli, andis 4 korvisöötu, tegi 2 pallikaotust ja sooritas 2 isiklikku viga.

Psychiko paremuselt teine punktitooja oli Nikolaos Papanikolaou 19 punktiga. Nikos Arsenopoulos lisas 12 silma. Angelos Gatzias tõi Evropi kasuks 25 ning Vassilis Kitsoulis 21 punkti.

Iraklis jäi 21:24 kaotusseisu ja poolajaks suurenes vahe kaheksale punktile. Kolmanda veerandaja võitis Iraklis 28:16, aga kodumeeskonnale piisas viimase neljandiku 19:15 paremusest, et lisaaeg välja võidelda. Seal viskas Ermis Agias 15 punkti külaliste kümne vastu ja sai napi võidu kirja.

Sten-Timmu Sokk mängis viis minutit, mille jooksul punktiarvet ei avanud, eksides ainsal kaugviskel. Kahel korral kaotas ta palli ja tegi ühe isikliku vea.

Giannis Athanasoulas viskas Iraklise parimana 20 punkti ja andis 6 korvisöötu. Ermis Agiase resultatiivseim oli Rihards Kuksiks 37 punkti ja 7 lauapalliga.

Ippokratisel on tabelis nüüd seitse võitu ja neli kaotust, Psychikol kuus võitu ja viis kaotust. Iraklis on jätkamas üheksa võidu ja kahe kaotusega.