Jurkatamme kodumeeskonna hea seeria sai jätku, Kotsar loodab järgmiseks mänguks tagasi olla

-Taavi Jurkatamm | Foto: USA Today Sports/Scanpix

Sel nädalavahetusel käisid väljakul kolm USA üliõpilasliigas NCAA mängivat Eesti noormeest – Taavi Jurkatamm sai võidu, Matthias Tass ja Carlos Jürgens aga pidid vastu võtma kaotused. Maik-Kalev Kotsar kodumeeskonna kaotusmängus ei osalenud.

Taavi Jurkatamme kodumeeskond San Francisco Dons teenis läinud öösel viienda järjestikuse võidu, kui koduväljakul alistati Stanford Cardinal 74:65. Eestlase ülikool võitis korvidevaese avapoolaja 30:19 ja hoidis turvalist eduseisu viimase mänguminutini. Lõpuminutil jõudis Stanford kahel korral 4 punkti kaugusele, kuid San Francisco kindlustas võidu täpsete vabavisete toel, tabades 8-st viimasel minutil antud vabaviskest 7.

Taaskord statisti rollis olnud Jurkatamm pääses platsile vaid avapoolaja viimaseks 35 sekundiks ja ühtegi muud statistilist näitajat ta selle ajaga protokolli kirja ei saanud.

Suurepärast hooaega tegev San Francisco on 12 mängust võitnud 11, viimati alustas meeskond nii hästi 1999/2000 hooajal.

Carlos Jürgens ja Oral Roberts Golden Eagles said täna öösel valusa kaotuse, kui kodupubliku ees tuli tunnistada linnarivaali Tulsa Golden Hurricane’i paremust. Tulsa alustas kohtumist paremini, kuid seejärel tuli Oral Roberts mängu tagasi ja poolajapausile minnes oli eestlase kodumeeskond 31:26 eduseisus. Mängu saatuse otsustas külaliste 14:0 spurt teise poolaja lõpus ja Oral Roberts kaotas kohtumise tulemusega 59:69.

Vahetusmängijate pingilt alustanud Jürgens viibis väljakul 19 minutit, mille jooksul viskas 6 punkti (kahesed 0/2, kolmesed 2/4), võttis ühe lauapalli, andis 3 resultatiivset söötu ning tegi 2 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Oral Robertsil on nüüd kirjas 4 võitu ja 11 kaotust.

Kaotuse pidid vastu võtma ka Matthias Tass ja tema kodumeeskond Saint Mary’s Gaels, kes jäid laupäeval peetud võõrsilmängus 68:71 alla Western Kentucky Hilltoppersile. Terve kohtumise tagaajaja rollis olnud Saint Mary’s jõudis teisel poolajal kahel korral 3 punkti kaugusele, kuid ei suutnud mängu enda kasuks pöörata.

Tass pääses väljakule vaid 2 minutiks ja punktiarvet tal selle ajaga avada ei õnnestunud, küll aga võttis ta ühe lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu ning tegi ühe pallikaotuse.

Saint Mary’s jätkab NCAA hooaega 8 võidu ja 6 kaotusega.

Maik-Kalev Kotsari kodumeeskond South Carolina Gamecocks sai laupäeval valusa kaotuse, kui koduväljakul jäädi enam kui 12 000 pealtvaataja ees 68:78 alla suurele rivaalile Clemson Tigersile. Teisipäeval treeningul peapõrutuse saanud Kotsar, kes eile tähistas oma 22. sünnipäeva, meeskonda aidata ei saanud ja pidi kohtumist jälgima pingilt.

“Järgmiseks mänguks peaks tagasi olema, kui kõik hästi läheb,” avaldas Kotsar lootust Korvpall24.ee portaalile antud kommentaaris. South Carolina peab oma järgmise mängu aasta viimasel päeval, kui võõrustatakse North Greenville’i ülikooli meeskonda.

Juba neljanda järjestikuse kaotuse saanud South Carolina on kogunud 4 võitu ja 7 kaotust.