fbpx
Close

EELVAADE | Valga-Valka üritab liiga parima lauavõitlejaga hakkama saada ja aasta võidukalt lõpetada

-Stephen Brown | Foto: BK Valga-Valka Facebook

-Stephen Brown | Foto: BK Valga-Valka Facebook

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas peetakse enne jõululaupäeva ära veel üks kohtumine, kui tabeli punane latern Jekabpils/SMScredit.lv võtab koduväljakul vastu BC Valga-Valka/Maks&Moorits meeskonna.

Jekabpils/SMScredit.lv – BC Valga-Valka/Maks&Moorits
22.12.2018 kell 16:00, Jekabpils, Jekabpils sporta nams
Ülekanne: Delfi LV

Valga-Valka on senisest 12 mängust suutnud vastasest üle olla vaid kahel korral, mis annab liigatabelis eelviimase ehk 14. koha. 19. oktoobril tuldi koduplatsil Läti Ülikooli vastu suurest kaotusseisust välja ja teeniti 62:58 võit, 24. novembril alistati Haapsalus toimunud mängus Rapla Avis Utilitas 83:81. Koduväljakul oli hea võimalus võita nii Pärnu Sadamat kui ka Tartu Ülikooli – lõpuminutitel oldi eduseisus, ent soovitud tulemust siiski ei saadud. Viimati, 15. detsembril, mindi vastamisi TalTechiga, aga vastane võttis kindla 87:64 võidu. Kuna võõrsilt on ette näidata kaotused teistelt liiga eeldatavatelt autsaideritelt Valmiera Glass VIA-lt ja BK Liepajalt, siis konkurentsis püsimiseks ja play-offi silmas pidades Jekabpilsi vastu mingil juhul libastuda ei tohi.

13 mängu pidanud Jekabpils pole võiduarvet avada suutnud ja seega paiknetakse viimasel kohal. Võrreldes hooaja algusega on hangitud lisajõudu nii korvi alla Meho Haracici kui ka tagamängija positsioonile Alik Joseph-Pauline’i näol. Hiljutistes kohtumistes on suudetud tugevat vastupanu osutada ja võidust pole just palju puudu jäänud. Tallinna Kalev/TLÜ mängis 17-punktilise eduseisu maha, kuid võttis napi 85:82 võidu. Pärnu Sadam oli veel kolmandal veerandajal 11 punktiga tagaajaja rollis, aga kokkuvõttes saadi raske 76:67 võit siiski kätte.

Ameeriklasest tagamängija Stephen Brown on Valga-Valka poolelt tegutsenud tõusvas joones. Kui oma esimeses mängus Rapla vastu viskas ta 12 punkti, siis Tartu Ülikooliga kohtumises kogunes tema nimele 20 silma ja TalTechi kostitas ta juba 22 punktiga. Dashawn King on toonud keskmiselt 11,7 ning Clayton Wilson ja keskmängija Guntis Sipolinš 10,1 punkti. 7,8 lauapalli mängu kohta on kätte saanud Sipolinš ja Carl Anthony Montgomery.

Piirilinna meeskond peab toime tulema Jekabpilsi kapteni ja oma endise mängumehe Jurijs Aleksejevsiga. 33-aastane ja 203 cm pikkune lätlane on toonud keskmiselt 16,5 punkti ja 10,2 lauapalli. Seejuures on viimase näitaja osas Aleksejevs liigas esikohal. Suurimaks skooritegijaks on aga Verners Kohs, kellel ette näidata 19,2 punkti.

scroll to top