fbpx
Close

25-kordne Poola meister kaalus Kadri-Ann Lassi jaoks üles pakkumise Hispaaniast

Avatar
-Kadri-Ann Lass | Foto: Siim Semiskar

Kümmekond päeva tagasi sai selgeks Eesti naistekoondise ühe liidri Kadri-Ann Lassi lähitulevik, kui 22-aastane ja 190 cm ääremängija allkirjastas lepingu Poola ühe edukama kõrgliigaklubiga Krakowi Wisla. Neiu sõnas Korvpall24.ee portaalile, et valis kahe tõsise pakkumise vahel, millest teine oli Hispaania kõrgliigast, ühest alumise otsa naiskonnast.

Lõuna-Poolas asuv Krakow on riigi suuruselt teine ning üks vanemaid linnu, kus koos äärelinnadega elab üle 1,7 miljoni inimese. Aastani 1596 Poola pealinna kohuseid täitnud Krakowit peetakse üheks Euroopa ilusamaks linnaks ning selle vanalinn on valitud UNESCO Maailmapärandi hulka.

“Põhiline asi, mis mind Krakowi puhul n-ö ära võlus, oli see, et tegu on väga maineka klubiga nii Poolas kui ka Euroopas. Samas ei olnud mul ka nii, et vali nüüd, kuhu tahad minna. Tuli vaadata, kust pakkumisi tuleb ja kellel minusugust mängijat vaja on,” kommenteeris Lass pärast uudise ilmsikstulekut.

Poola naiste kõrgliigas mängib 14 võistkonda ning Krakowi Wisla jõudis mullu selles konkurentsis küll veerandfinaali, kuid kaotas seal mängudega 0-3. Ajalooliselt on Wisla aga Poolas olnud üks domineerivamaid jõude, kui meistriks on tuldud koguni 25 korral, viimati kolm aastat järjest 2014-16.

Naiskond on olnud ajalooliselt ka pidev osaleja Euroliiga turniiril, viimati üle-eelmisel hooajal. Mullu jäädi Euroliigast kõige napimalt välja, kui kvalifikatsiooniringis kreeklaste Olympiakose vastu esimene mäng viigistati, kuid teine kaotati ühe silmaga.

“Poola liiga on tasemelt päris kõva. Seal mängivad mitu Euroliiga ja Eurocupi võistkonda ning mitmed WNBA mängijad on sinna tee leidnud leidnud,” oli Lass oma valikuga rahul. Tiimi uue hooaja komplekteerituse kohta neiu veel täpselt midagi öelda ei osanud: “Eks kõikide võistkondade eesmärk on ikka võita meistritiitel, nii ka meil. Ma enamat veel ei tea, sest viimased klubiga liituvad mängijad on alles selgumas.”

Mistõttu Lass poolakatele huvi pakkus ning millist rolli uues tiimis endale ootab? “Üks asi, millega silma jäänud olen, on kaitsemäng. Just korvi all pikkade vastu. Ega ma otseselt ei teagi oma tulevast rolli, aga olen kindel, et mul on võimalus teenida hea tööga korralikult mänguaega. Olen valmis vaeva nägema ja endast kõik andma, et minu roll oleks võimalikult suur,” sõnas neiu.

Aastatel 2015-19 neli hooaega USA-s Duquesne’i ülikoolis mänginud Lassi jaoks on tegemist esimese hooajaga professionaalse korvpallurina.

scroll to top
Inline
Inline