Jaakson ja Konontšuk jätkavad Tšehhi noorteliigas võidulainel

-Artur Konontšuk | Foto: Siim Semiskar

Eesti noortekoondislaste Mark-Andreas Jaaksoni ja Artur Konontšuki kodumeeskond Get Better Academy jätkas Tšehhi U19 vanuseklassi meistrivõistlustel head hoogu ja võttis võidud mõlemas nädalavahetusel peetud mängus.

Laupäeval toimunud kohtumises alistati võõrsil Litomerice Slavoj eakaaslased koguni 81:36. Get Better Academy ehk GBA võitis avaveerandi 31:10, juhtis poolajaks juba 54:18 ja kolmanda perioodi lõpuks 65:31.

Mõlemad eestlased alustasid algviisikus. Konontšuki arvele kogunes 16 minutiga 11 punkti (kahesed 4/4, kolmesed 0/2, vabavisked 3/4), 3 lauapalli, üks resultatiivne sööt, üks vaheltlõige, üks pallikaotus ja 2 isiklikku viga.

Jaakson viibis väljakul 18 minutit, mille jooksul viskas 8 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 2/5), võttis 4 lauapalli, andis 2 korvisöötu, blokeeris ühe vastaste pealeviske ning tegi ühe pallikaotuse ja 2 isiklikku viga.

Pühapäevases mängus võeti võõral väljakul 90:74 võit Libereci Kondori üle. GBA tegi otsustava vahe sisse juba avaveerandil, mis võideti 30:17. Poolajavileks juhtis GBA 47:37 ja kolmanda veerandi järel 68:54.

Algviisikus alustanud Jaaksoni arvele kogunes mängu lõpuks 26 minutiga 7 punkti (kahesed 2/3, kolmesed 1/4), 5 lauapalli, 2 resultatiivset söötu, 3 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Vahetusest sekkunud Konontšuk viskas 19 mänguminuti jooksul 11 punkti (kahesed 3/5, kolmesed 1/2, vabavisked 2/2), võttis 3 lauapalli ja tegi ühe isikliku vea.

Esikohal jätkaval GBA-l seisab nüüd tabelis 17 võitu ja 1 kaotus. Põhiturniiri lõpuni on jäänud veel 4 vooru.