VIDEO | Võimsa pealtpanekuga hakkama saanud Mitt tabas võidumängus eksimatult

-Arnold Mitt | Foto: Rossella Virtus Civitanova Marche Facebook

Nädalavahetusel said Itaalia tugevuselt kolmandas liigas (Serie B) taaskord platsile Arnold Mitt ja Hugo Erkmaa, aidates oma koduklubid väärt võitudeni.

Rossella Virtus kohtus pühapäeval tabeli neljanda Fabriano Ristopro meeskonnaga. Kodus mänginud Virtus kallutas tasavägise mängu viimastel minutitel 84:80 (26:25, 17:17, 20:23, 21:15) enda kasuks. Korraliku etteaste tegi Arnold Mitt, kes 18 minutiga kogus 8 punkti (visked väljakult 4/4) ja hankis 2 lauapalli. Eestlasest keskmängija tabas ka olulise viske 3 minutit enne mängu lõppu, viies kodumeeskonna 79:74 juhtima.

Rossella resultatiivseim oli Riccardo Coviello 19 punkti ja 12 lauapalliga. Fabriano kasuks viskas Emiliano Paparella 24 silma, Ivan Morgillo lisas 20 punkti.

Võiduga tõstis Rossella Virtus enda võiduprotsendi 50-ni (10-10), mis annab tabelis 7. positsiooni, Fabriano jätkab neljandal kohal.

*Juuresolevast videost näeb 45:30 koha peal Miti suurepärast pealtpanekut!

Hugo Erkmaa koduklubi Napoli Basket võttis laupäeval vastu külla sõitnud Matera Olimpia, kes paiknes D-grupis 3. kohal. Üles-alla kulgenud esimese poolaja järel mäng võrdsustus ning äärmiselt põneva lahingu lõpplahendus selgus alles lisaaja järel. Mängu kangelaseks tõusis Napoli keskmängija Simone Bagnoli, kelle korv lisaaja viimasel sekundil jättis 76:74 (24:15, 16:25, 17:20, 13:10, 6:4) võidu koju. Erkmaa sai 8 mänguminutiga kirja 2 punkti (kahesed 1/2, vabavisked 0/1) ning ühe isikliku vea.

Simone Bagnoli tõi Napolile 31 punkti ja hankis 12 lauapalli. Olimpia parimaks tõusis Daniele Merletto 24 punktiga.

Napoli Basket asub 21 mängu järel 13 võiduga D-grupis 8. kohal, Matera hoiab 16 võiduga 22-st mängust neljandat positsiooni.