Maik-Kalev Kotsar viskas oma tiimi 70-st punktist 40 ja tuli Tallinna meistriks!

-Tallinna meister 2019 Last Kings | Foto: Siim Semiskar

Teisipäeval selgus Sõle spordihoones tänavune Tallinna meister korvpallis, kui USA-st kodus puhkusel olev Maik-Kalev Kotsar pani püsti korraliku etenduse ja vedas Last Kingsi nimelise meeskonna 70:62 (22:20, 18:12, 14:15, 16:15) võidule TTÜ Korvpallikool/TSK vastu.

Last Kings oli enamuse kohtumisest kergelt domineerivam pool ning juhtis pidevalt umbes kümne silmaga. Viimasel veerandil tuli TTÜ KK suuresti tänu maa-ala kaitsele 2,5 minutit enne mängu lõppu viigini 60:60. Siis algas Kotsari show, kui tsenter tabas kahel järjestikusel rünnakul kolmese, tegi kaitses vaheltlõike ning tõi korvi alt veel kaks punkti. Joosep Indermittelt tuli veel kaks punkti lisaks ja vahe oli vähem kui kahe minutiga taas rebenenud kümnele silmale – 70:60.

Ülimalt efektiivselt mänginud Kotsari arvele jäi 38 minutiga 40 punkti (kahesed 15/19, kolmesed 2/4, vabavisked 4/9), 11 lauapalli ja 2 blokki. Indermitte toetas 15 punkti, 7 lauapalli ja 5 korvisööduga. TTÜ KK/TSK poolel vastas Karl-Kristjan Karpin 23 punkti ja 7 lauapalliga, Jaan Erik Lepp lisas 15 silma ning 6 lauapalli.

Pronksi võitis Keila KK, kes tegi kohe avaveerandil KK Viimsi vastu sisse paarikümnepunktilise edu ja suutis seda hoida sisuliselt lõpuni. Lõppnumbriteks vormistati Keila võit 89:74 (30:17, 26:18, 23:15, 10:24).

Kevin Sepik viskas võitjate parimana 25 punkti, Mart Maide, Margus Pahv ja Martin Meeksa lisasid kõik 12 silma. Viimsi edukaim oli 22 punktiga Tauri Miggur.