fbpx
Close

Lihasmassi kogunud Drell: tean nüüd täpsemini, mida teha, et pääseda NBA-sse

-Henri Drell | Foto: Siim Semiskar

-Henri Drell | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpalli tulevikulootus Henri Drell on lõpetamas väga tegusat suve. Kevadest alates on noormees kõvasti treeninud ja seda kõike selleks, et ühel päeval pääseda Martin Müürsepa järel teise eestlasena korvpalliliigasse NBA.

Kohe, kui klubihooaeg sai ühele poole, võttis 19-aastane Drell suuna New Yorki, kus toimus NBA draftieelne laager. Excel Sports Managment’i poolt korraldatud treeningutest võtsid osa mitmed nimekad noormängijad, neist kuulsaim lõppenud hooajal korvpalli Euroliigas mänginud grusiin Goga Bitadze. Kahenädalase perioodi vältel valati kõvasti higi ning nähti tõsist vaeva, et tõestada kohale tulnud NBA klubide skautidele oma võimeid palliplatsil.

Viimasel kolmel hooajal kuulus Henri Drell Saksamaa tippklubi Bambergi Brose Basketsi koosseisu. Tõsi, esindusmeeskonnas jagus noorele eestlasele mänguaega kasinalt. Praktikat sai noormees põhiliselt Bambergi duubelvõistkonnas Baunach Young Pikesi ridades, kus ta tegi ta lõppenud hooajal kaasa kokku 29 kohtumis. Keskmisteks näitajateks jäid 28,8 minutit mänguaega, 13,1 punkti ning 3,9 lauapalli.

Suve keskel hakkasid avalikuse seas levima kuuldused, et noormees on otsimas endale uut klubi. Pikkade spekulatsioonide järel sai juuli keskel selgeks, et Drell lahkub Bambergist ja siirdub mängima Itaalia meistriliigasse. Eestlane sõlmis 3-aastase lepingu Pesaro Victoria Libertase võistkonnaga. Seega näeme tuleval hooajal Itaalia Seria A-s vähemalt kahte kodumaist korvpallurit, kui lisaks Drellile mängib Seria A-s ka Siim-Sander Vene.

Korvpall24.ee võttis 207 sentimeerti pikkuse eestlasega ühendust, et uurida, kuidas ta peagi lõppevale suvele tagasi vaatab, mida uut ja huvitavat pakkus talle draftieelne laager ning kas suvel jäi aega ka puhkamiseks.

Sa käisid suve algul USA-s NBA talendilaagris. Räägi palun, millised seal päevad välja nägid?

See otseselt polnudki talendilaager. Kõik, kes andsid end Excel Sports Management agentuuri kaudu NBA draftiks üles kutsuti kokku, et koos trenni teha, paremaks saada, lisaks võimalus klubidele paremini silma jääda. Treeningutel pöörati väga palju tähelepanu tehnilistele elementidele: põrgatamine, viskamine, jalgadetöö. Samuti olid kõik harjutused kontaktiga, kus treener nii-öelda bumpib (survestab mängijat spetsiaalse matiga – toim.) sind. Mingit nalja seal ei tehtud, päevas oli minimaalselt 2-3 trenni, hommikuti enamasti 2-3 tundi ning õhtused trennid olid ligi 2 tundi. Kõva andmine käis iga päev.

Oli Sul sinna minnes infot või mingi aimdus, mis Sind ees ootab?

Väga palju ei olnud. Teadsin ainult, et lähen trenni tegema kolledži parimate meestega, muud midagi. Minu eesmärk oli anda endast parim ning silma paista. Usun, et see õnnestus mul üsnagi hästi.

Sa olid USA-s kaks nädalat, said Sa selle ajaga pildi ette, mis Sind tulevikus on ees ootamas?

Sellest kahest nädalast tõesti piisas, et saada aimu, milline on mängustiil sealpool ookeani ning kui tugevad on need kutid füüsiliselt. Tean nüüd palju täpsemini, mille kallal pean veel kõvasti töötama.

Kuivõrd olid sealsed treeningud ja tegevused erinevad võrreldes sellega, mida Sa oled Euroopas mängides kogenud?

Seal on kõik palju füüsilisem ja kehad suuremad. Igat harjutust tehakse nii füüsiliselt, sellepärast nad ongi kiiremad ja tugevamad kui eurooplased. Väljas pool saali oli suurim erinevus selles, et inimesed olid rõõmsad, suheldi palju ja nauditi teineteise seltskonda. Euroopas on olukord vastupidine, kui trenn lōppeb, siis igaüks läheb oma suunas ning mingit sõprust väga ei looda.

Sinu tegemistel hoitakse sealpool ookeani pidevalt pilku peal. Kui palju on sealsete agentide või klubidega hooaja sees juttu? On Sulle USA-st antud ka konkreetsed juhised, mille kallal pead tööd tegema?

Hooaja sees minul otseselt juttu kellegagi pole. Mõnikord ikka kuulen mingeid asju, aga enamasti algab põhiline suhtlus siis, kui hooaeg läbi saab. Mis puutub juhistesse või soovitustesse, siis jah, sealtpoolt anti kaasa konkreetsed juhised, mille kallal tuleb mul eelkõige tööd teha, et järgmine aasta kuhugi saada. Esiteks on vaja keha arendada, mis mul on sel suvel ka õnnestunud, kuna olen lihasmassi kolm kilo juurde saanud. Teine asi, millega tuleb kõvasti veel tööd teha, on vise. Ma pean saama viske nii stabiilseks, et seda ei mõjutaks mitte miski.

-Henri Drell | Foto: Siim Semiskar

Sul olid NBA-s potentsiaalsed kosilased olemas, aga päris kaubaks siiski ei läinud. Miks?

See oli paljude soovitus, et mul oleks mõistlik mängida veel üks hooaeg Euroopa tipus ning teha tööd selle nimel, et oleksin hooaja lõpuks kõvasti edasi arenud. See loob järgmiseks aastaks märksa paremad eeldused, et mind draftis ära valitaks.

Palju sinu vastu seal huvi tunti? Oli palju kosilasi?

Kuna seal muutub kõik nii kiiresti, siis on päris keeruline seda öelda, et palju neid huvilisi oli. Enne drafti oli igatahes kaks kindlalt klubi, kellel oli suur huvi.

Andsid end selle aasta draftiks üles, aga võtsid viimases lõpus nime maha. Uuel aastal uuesti

Vara öelda, tööd on vaja veel palju teha, aga tahaks proovida küll jah!

Pärast USA perioodi tulid tagasi kodumaale? Kuidas suvi on möödunud?

Päris palju on reisimist olnud Eesti ja Saksamaa vahel. USA-st tulles läksin esmalt Saksamaale trenni tegema, misjärel olin mõnda aega Eestis ning treenisin Sixten Tominga käe all. Korra sai veel Saksamaal käidud ning täna olen viimaseid päevi kodumaal. Õige pea lendan Itaaliasse, et teha veel individuaalset tööd ning tutvuda sealse elu-oluga. Võistkond koguneb 20. augustil, siis hakkavad hooajaeelsed treeningud.

Otsustasid ka koondisesuve vahele jätta, seda eelkõige enda arendamiseks? Või soovisid natuke puhata?

Põhiline eesmärk oli tõepoolest enda keha kallal tööd teha, lisaks tahtsin arendada teisi mängulisi elemente. Kõik vabad päevad on trenni tehtud, nii et suvel pole olnud päevagi, kus ma poleks kangisaalis või viskamas käinud.

Uus hooaeg pole enam kaugel, millised on Su suurimad eesmärgid uueks hooajaks?

Meil on üsna noor võistkond, aga vaatamata sellele on peamine eesmärk satsiga play-offi saada ja teiseks loodan teha vägevaid esitusi Itaalia kõrgliigas.

scroll to top