Soku esiliigadebüüt osutus võidukaks, Toom ja Kaldmäe tegid võimsad sooritused

-Tanel Sokk | Foto: Siim Semiskar

Neljapäeva õhtul peeti Saku I liigas kolm kohtumist. Oma esimest võitu sel hooajal esiliigas läksid jahtima KK Hito/BC Karjamaa ning Kadrina Karud, õhtu tähelepanuväärseimaks sündmuseks oli see-eest pikaaegse Eesti koondise ja BC Kalev/Cramo tagamängija Tanel Soku esiliigadebüüt.

Tartu Ülikool/Kuremaa SK – Betoonimeister/SK Nord/Cramo 68:92 (16:23; 14:17; 10:20; 28:32)

Tartu Ülikooli spordihoones peetud kohtumine oli märgilise tähendusega Eesti korvpallis, sest tegemist oli profikorvpallist taandunud Eesti korvpalli raudvara Tanel Soku debüüdiga aste madalamal tasemel. Vanem ja kogenum Betoonimeistri meeskond (lisaks Sokule mängimas veel 5 endist meistriliigakarastusega mängijat – Kristjan Keres, Aleksander Kaaberma, Siim Laur, Roland Prii ja Riho Suija – toim.)  haaras juhtohjad juba esimese veerandiga, mille järel tunnistas tabloo külalismeeskonna 23:16 paremust.

Terve kohtumise meeskondlikumat mängu (26 resultatiivset söötu Tartu 15 vastu) ja head visketabavust (kahesed 31/49, kolmesed 5/13, vabavisked 15/19) näidanud Betoonimeister/SK Nord oli poolajavileks oma edumaa 10-punktiliseks suurendanud (40:30). Jõuvahekorrad pandi lõplikult paika kolmanda veerandajaga, mille järel leidsid võõrustajad end juba 20-punktilisest kaotusseisust (40:60). Viimane neljandik kulus sisuliselt lõpptulemuse (68:92) vormistamiseks.

Võitjameeskond paistis silma eriti ühtlase skooritegemise poolest: Jaagup Toome kogus 16, Tanel Sokk 15 (kahesed 5/6, kolmesed 1/1, vabavisked 2/2, 2 lauapalli, 5 resultatiivset söötu, 1 vaheltlõige), Julius-Erik Kastein 13, Kristjan Keres 13 ja Siim Laur 12 punkti.  Kaotajate poolel tõid parimatena Jaanus Annok ja Joonas-Anton Jürgenstein võrdselt 11 silma.

Heas hoos Betoonimeistrile (4-2) oli tegemist juba neljanda järjestikuse võiduga, Tartu Ülikool/Kuremaa SK (2-4) see-eest on viimased kolm mängu kaotanud.

G4S Noorteliiga – KK Hito/BC Karjamaa 83:81 (23:12; 21:25; 21:25; 18:19)

Tallinnas Audentese spordihoones peetud mängu dikteeris esimesel poolajal G4S Noorteliiga, kuid külalised Ida-Virumaalt püsisid sellele vaatamata veel mängus (44:37). Kolmandal veerandil oli võõrustajate edu mitut puhku 9 punkti, kuid KK Hito suutis perioodi lõpuks vahe vaid kolmepunktiliseks vähendada (65:62).

Enesekindlalt tegutsenud G4S noorteliiga mängijad suurendasid viimasel veerandajal vahe 12 punktile (81:69). Järgneva kahe ja poole minutiga tegi KK Hito 12:0 spurdi ja tablool olid viiginumbrid 81:81, mängida jäi 24 sekundit. KK Hito tegi Kasper Suuroru takistamisel vea ning viimane tabas mõlemad vabavisked (83:81). Margo Talil oli järgmisel rünnakul veel võimalus mäng päästa, kuid tema kaugvise ei tabanud ning KK Hito (0-6) pidi leppima hooaja kuuenda kaotusega. Võiduradadele naasnud G4S Noorteliiga (4-2) tõusis tabelis teiseks.

Võõrustajatest tegi võimsa etteaste Hugo Toom, kelle arvele kogunes 32 punkti (kahesed 9/14, kolmesed 3/7), 7 vaheltlõiget ning 6 lauapalli. Külalismeeskonna tulemuslikuim oli 25 punktiga Edvard Trumm, kes võttis ühtlasi ka 12 lauapalli.

Eesti Maaülikool/Skarcon – Kadrina Karud 96:70 (29:23; 28:22; 17:8; 22:17)

Sarnaselt KK Hitole võiduarvet avada soovivad Kadrina Karud püsisid mängu esimesed 3 minutit ja 40 sekundit nulli peal, Maaülikool oli selleks ajaks tervelt 12 punkti visanud. Oma mängumootori käima saanud Andres Sõbra hoolealused jõudsid veerandi viimasel minutil korraks kahe punkti kaugusele (24:22), kuid perioodi lõpuks kindlustas tudengimeeskond oma eduseisu (29:23).

Järgneval veerandil murdis Karude vastupanu seisult 29:27 tehtud Maaülikooli 14:0 vahespurt, mille lõppedes olid Kadrina kaotusnumbrid juba 27:43. Poolajaks muljetavaldava punktisumma kogunud kodumeeskond juhtis kohtumist 57:45. Kolmanda veerandiga kasvas vahe juba enam kui 20-punktiliseks, kui Jan Samuel Vogelaineni pealtpaneku järel olid tablool numbrid 74:53. Viimasel kümnel minutil tüürisid võõrustajad mängu kindlalt võidusadamasse numbritega 96:70. Kadrina oli terve mängu jooksul hädas lauavõitluses, kaotades selle 41-59, lisaks oldi vabavisetel ebatäpsed (15/29).

Võitjate parimana tegi Gert Kaldmäe 24 punkti ja 20 lauapalli näol võimsa kaksikduubli, Joosep Russak lisas 19 punkti, 5 lauapalli ja 4 resultatiivset söötu. Kaotajate poolel tõi Lauri Mets 22 ning Allan Ehte 18 silma.

Tudengimeeskond (5-1) tõusis võiduga esiliiga ainuliidriks, Kadrina (0-6) on 12. ehk viimasel kohal.