Soliidse mängu teinud Kitsingul ei õnnestunud Rytast valusast kaotusest päästa

-Kristjan Kitsing | Foto: Siim Semiskar

Kristjan Kitsingu kodumeeskond Vilniuse Rytas kohtus teisipäeval FIBA Meistrite liiga alagrupiturniiri kolmandas voorus Läti tippklubi Riia VEF-iga. Kuigi avaveerandi kaotas Rytas suurelt, siis poolajaks suudeti ette pääseda. Viimase neljandiku eel samuti juhiti, ent lõpuks pani siiski VEF oma paremuse võõral väljakul 85:81 (28:12, 14:33, 18:18, 25:18) maksma.

Visketabavuses jäi VEF 55,9% – 45,3% peale ja lauavõitlus võideti 32:31 (ründelaud 14:9 Rytasele). Korvisööte andisid mõlemad meeskonnad 17 ja ka vaheltlõikeid tehti võrdselt 8. Pallikaotuseid kogunes VEF-il 19, Rytasel 15.

18,2 minutit mänguaega teeninud Kristjan Kitsing viskas 11 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 3/8). Lisaks võttis ta 2 lauapalli, andis ühe korvisöödu, tegi 3 isiklikku viga ja ühe pallikaotuse.

Martynas Echodas tõi Rytase parimana 20 punkti ja võttis 6 lauapalli. Augustas Marciulionis lisas 15 silma ja andis 7 korvisöötu ning Gytis Radzevicius järgnes 12 punkti ja 7 lauapalliga.

VEF-i parimaks kerkis Michale Kyser 18 punkti ja 9 lauapalliga. Kyle Allman sai kirja 17 punkti ning jagas 9 korvisöötu. Alexander Madsen kogus 14 ja Artis Ate 11 punkti.

Alagrupis on Rytasel üks võit ja kaks kaotust, mis annab neile nelja võistkonna seas sama saldo peal oleva Peristeri järel viimase koha. VEF-il ja Strasbourgil on kirjas kaks võitu ja üks kaotus.

Järgmise mängu peab Rytas Meistrite liigas ära 23. detsembril, kui võõrsil ollakse taas vastamisi Riia VEF-i meeskonnaga.