Venemaa tabavad kaugvisked ei jätnud Eestile vähimatki võimalust

-Eesti korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpallikoondis võõrustas täna 2022. aasta EM-valiksarja raames Saku Suurhallis Venemaad. Koduses ”mullis” toimuva miniturniiri avakohtumises pidi Eesti rahvuskoondis suurelt alla vanduma harvanähtava viskekontserdi pakkunud Sergei Bazarevitši hoolealustele seisuga 56:84 (14:18, 13:23, 15:23, 14:22).

Mängu algus oli eestlastele kurjakuulutav, kui tablool särasid poolteist minutit pärast avavilet numbrid 0:10. Meie rünnakuvankri lükkas kahe tabava kolmepunktiviskega veerema Kristjan Kitsing. Esimene veerandaeg lõppes väljakuperemeeste poolt vaadatuna seisul 14:18. Teise veerandaja algus oli korvidevaene. 3 minutit pärast teise veerandaja algust olid mõlemad koondised visanud esimese perioodi punktidele lisaks 2 punkti. Siis läks Venemaa Andrei Vorontsevitši juhtimisel hoogu. Pärast Vorontsevitši teist tabavat kolmepunktiviset lühikese aja jooksul oli seis tablool 18:33.

Esimese poolaja lõpetas Jevgeni Baburini lauapõrkest korvi lennanud kaugvise, mis tegi seisuks 27:41. Avapoolajal kadestamisväärset viskekindlust näidanud venelased viskasid Eesti korvi lausa 10 kaugviset (kolmesed 10/19). Sealjuures Baburin tulistas kaugelt 4-st 4 ja Vorontsevitš 5-st 4. Ühtlaselt skoorinud Eesti poolelt viskasid Martin Paasoja, Kristjan Kitsing ja Rain Veideman võrdselt 6 silma.

Teine poolaeg algas samas taktis, magu esimene lõppenud oli.  Baburini viies tabav kolmene tegi veidi rohkem kui 3 minutit pärast teise poolaja algust seisuks juba 31:54. Viimasele veerandajale mindi vastu seisul 42:62. Viimasel perioodil ei tekkinud võitjas vähimatki kahtlust ja kohtumine lõppes Eesti 56:84 kaotusega.

Visketabavus oli Venemaal 44% (kahesed 7/23, kolmesed 19/36!! ja vabavisked 13/15) Eesti 36,5% (kahesed 14/30, kolmesed 5/22, vabavisked 13/19) vastu. Lauapalle võttis Eesti 34 Venemaa 37 vastu. Resultatiivseid sööte andis Eesti 12, Venemaa 19 ning pallikaotusi kogunes valgetes vormides mänginud kodumeeskonnal 16 külaliste 12 vastu.

Eesti koondises jõudsid kahekohalise punktisummani Janari Jõesaar ja Rain Veideman vastavalt 11 ja 10 punktiga. 7 silma kogunes Rauno Nurgeri arvele ja võrdselt 6 punkti viskasid Martin Paasoja, Kristjan Kitsing ja Kregor Hermet. 4 silma viskas Karpar Treier (noppis lisaks 7 lauapalli) ja 3 punktiga panustasid Siim-Markus Post ja Saimon Sutt. Kätt ei saanud valgeks Kerr Kriisa ja Martin Dorbek.

Venemaa poolelt viskas enim punkte Jevgeni Baburin, kelle arvele kogunes 19 silma. Talle järgnesid Andrei Vorontsevitš 15 ja Ivan Strebkov 12 punktiga. 10 punkti viskas Mihhail Kulagin.

Eestil on EM-valiksarjas kirjas 1 võit ja 2 kaotust, Venemaal 2 võitu ja 1 kaotus.

Esmaspäeval peaksid kell 16:00 kohtuma Venemaa ja Itaalia ja 20:30 Eesti ja Põhja-Makedoonia. Täit kindlust Eesti ja Põhja-Makedoonia vahelise kohtumise toimumises ei ole, kuna täna toimuma pidanud Itaalia ja Põhja-Makedoonia kohtumine ei toimunud kolme makedoonlase koroonasse nakatumise tõttu.