Põnevusmängus Tartu Kalev/Estiko alistanud KK Viimsi/Noto sammus finaali

-KK Viimsi/Noto - Kadrina Karud | Foto: Martti Vaidla

-KK Viimsi/Noto – Kadrina Karud | Foto: Martti Vaidla

Saku I liiga finaalturniiril Paides selgus pärast tasavägist heitlust Tartu Kalev/Estiko ja KK Viimsi/Noto vahel teine finalist – homme läheb Kadrina Karude vastu esiliiga võitu püüdma Viimsi, kes alistas täna seisuga 73:70 (11:14, 22:20, 23:18, 17:18) Tartu meeskonna.

Võrdselt kulgenud avapoolaja järel haaras Viimsi kolmanda perioodi lõpuks kerge initsiatiivi ja pääses enne otsustavat kümmet minutit nelja punktiga juhtima (56:52). Kolm minutit enne mängu lõppu juba seitsme punktiga juhtinud Viimsi lasi aga tartlased kannule ja kaheksa sekundit enne lõpusireeni oli seis 70:70 tasa. Viimsile kindlustas magusa võidu ja finaalikoha Kaarel Traumanni lõpusekundite tabav kaugvise.

KK Viimsi/Noto kasuks viskasid Traumann ja Jorgen Rikberg võrdselt 17 punkti, Kristjan Evart kogus 13 punkti ja 9 lauapalli ning Saamuel Rõigas lisas 10 silma.

Tartu Kalev/Estiko resultatiivseimana viskas Silver Leppik 17 punkti, Ken Karja lisas 14 ja Joosep Russak 11 silma, lauas võimutsenud Marek Doronin kogus 10 punkti kõrvale koguni 17 lauapalli. Kolmandal veerandajal vigastada saanud Timo Eichfussi saagiks jäi 7 punkti ja 9 lauapalli.

Saku I liiga finaalkohtumine Kadrina Karude ja KK Viimsi/Noto vahel toimub Paides laupäeval algusega 18.00, pronksi saatuse otsustavad KA Tallinna Kalev/TSK ja Tartu Kalev/Estiko kolm tundi varem, kell 15.00.