Kui korvpalli juurde jõudis lätlane Rihards Aleksandrovs juhuslikult ning mõneti vastu tahtmist, siis Läti Ülikooli meeskonna liidriks tõusmise taga on olnud sihikindel töö ja head füüsilised eeldused. Kolme hooajaga muljetavaldava arengu teinud 201-sentimeetrise ääremängija toimetamised ei jäänud tähelepanuta ning jaanuari lõpus siirdus peagi 23-aastaseks saav Aleksandrovs Riia VEF-i ridadesse. Esimeste mängude põhjal võib juba öelda, et Läti esindusklubi sai endale väärt täienduse, kes Eesti-Läti liiga play-off’is saab peagi korraliku karastuse.
Läti Ülikooli eest jõudis Aleksandrovs tänavu kirja saada 19 kohtumist, kus ligi 26 minuti jooksul kogus 15,1 punkti ja 8,7 lauapalli. Riia VEF-i särgis on ääremängijal ette näidata 4 mängu ja keskmiselt 13,5 minutiga 6,1 punkti ja 3,6 lauapalli.
Korvpall24.ee portaalile antud intervjuus selgus, kuidas Aleksandrovs korvpalli juurde jõudis ning kes oli tema suurim eeskuju. Lahkasime tänavust läbimurdehooaega ning saime teada, kuidas mõjutavad suured ja pidevad kaotused tema enesekindlust. Muuhulgas nimetab Rihards kolm “kappi”, kes talle Eesti-Läti liigas kõige rohkem peavalu on põhjustanud, toob välja enda lemmikmängujuhi ning keda ta Läti mängijatest enim hindab. Lõpetuseks avaldas ta enda tulevikuplaanid, saime ülevaate liigadest, mida ta jälgib ning esmamuljed uuest klubist.