fbpx
Close

A-divisjoni ambitsiooniga Kerr Kriisat innustavad meeste koondise noormängijad

-Kerr Kriisa | Foto: Siim Semiskar

-Kerr Kriisa | Foto: Siim Semiskar

Eesti kuni 18-aastaste noormeeste rahvuskoondis alustab sel reedel Rumeenias Oradeas peetavat Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni turniiri. Rahvusvahelise Korvpalliliidu (FIBA) pressiteenistus tegi turniiri eel intervjuu Eesti koondise ridadesse kuuluva Kerr Kriisaga.

Kriisa rääkis, et teda ja teisi Eesti noormängijaid motiveerivad hiljutised meeste koondise võidud. Kuigi Eesti koondis 2019. aasta MM-ile ei pääsenud, lõpetati valikturniir meeldejäävate võitudega Serbia ja Gruusia üle.

“Need olid suurepärased võidud, mis näitasid, et me liigume korvpalliriigina õiges suunas,” rääkis Kriisa, kellest Rumeenias oodatakse Eesti koondise liidrit. “Meie jaoks oli väga eriline see, et võidumängudes etendasid suurt rolli sellised noored pallurid nagu (Kristian) Kullamäe, (Henri) Drell, (Sander) Raieste ja (Kaspar) Treier. See motiveerib meid kõiki, kuna me teame, et kui me jätkame enda kallal rasket tööd, siis ühel päeval võime ka ise selliseid mänge teha.”

FIBA tõi esile tänaste U18 koondislaste suurt rolli Eesti korvpalliliidu arengukavas, mis näeb ette, et 2021. aastal mängib meeste rahvuskoondis EM-finaalturniiril, 2025. aastal tullakse EM-il kaheksa parema hulka ja 2028. aastal ollakse tugev kandidaat OM-finaalturniiri kohale.

“Meie eesmärgid peavadki olema kõrged, vastasel juhul pole mõtet üritadagi,” kommenteeris Kriisa Eesti korvpalli arengukava, kuid lisas, et tema ise veel nii kaugele tulevikku ei vaata. “Ma arvan, et parem on võtta üks aasta korraga ja siis vaadata, kuhu me oleme jõudnud.”

2016. ja 2017. aastal mängis Kriisa U16 koondise ridades A-divisjonis, aidates Eestil mõlemal aastal sinna püsima jääda. U18 vanuseklassi Euroopa meistrivõistlustel pole 18-aastane Kriisa seni veel mänginud. “See (U18 EM) on natuke erinev ja ma ei teagi täpselt, mida oodata. Tegu on küll B-divisjoniga, kuid ma ei usu, et midagi kerget tulemas on. Tegemist on siiski kõrgetasemelise võistlusega,” ütles Kriisa, kes eelmisel suvel liitus Leedu korvpallihiiu Kaunase Žalgirise süsteemiga.

2017. ja 2018. aastal on Eesti U18 koondis B-divisjoni turniiril tulnud vastavalt kolmandale ja neljandale kohale. “Kaks korda järjest on meie koondis jõudnud pronksimänguni teadmises, et jääme A-divisjonist eemale ka võidu korral, kuid ma ei arva, et me peaksime praegu selle peale liigselt mõtlema. Me peame andma endast kõik ja siis näeme, kas jõuame nii kaugele,” rääkis Kriisa.

Sellegipoolest kinnitas Kriisa, et Eesti koondise eesmärk on tõusta järgmiseks aastaks kõrgemasse seltskonda. “A-divisjoni koht oleks meie jaoks suur asi. Me oleme väike riik ja meie korvpallikultuur pole nii kõrgel tasemel, kui mõnedes teistes maades. Aga me üritame sinna jõuda! Ma loodan, et me suudame astuda sel turniiril sammu ülespoole ja kindlustame meie järgmistele kuttidele koha A-divisjonis,” sõnas koondise mängujuht lõpetuseks.

-Eesti U18 korvpallikoondis | Foto: Tartu Ülikooli korvpallikool Facebook

Indrek Visnapuu juhendatava U18 koondisega lendasid Rumeeniasse Markus Ilver, Kaspar Kitsing, Kerr Kriisa, Kaspar Lootus, Karl Andres Matute Perner, Ran Andre Pehka, Mait Peterson, Illimar Raiend, Joonas Riismaa, Hannes Saar, Kasper Suurorg ja Hugo Toom. Koondise abitreeneriks on Heiko Rannula.

Eesti koosseisust jäi hüppeliigese vigastuse tõttu välja tagamängija Leemet Böckler (endise nimega Leemet Loik). “Leedus (Balti matši turniiril – toim.) kukkusin Türgi mängus enda jala peale. Mul on hüpeka venitus ning arvati, et isegi väike rebend. Ma ei tohi kaks nädalat kossu mängida,” rääkis Böckler Korvpall24.ee portaalile.

EM-il A-alagruppi kuuluv Eesti alustab turniiri homme, kui kell 18.30 algavas mängus minnakse vastamisi korraldajamaa Rumeeniaga. Lisaks Eestile ja Rumeeniale kuuluvad A-alagruppi veel Belgia, Bulgaaria, Poola ja Šveits. Veerandfinaali pääsevad alagrupi kaks paremat.

scroll to top