Algviisikusse edutatud Konontšuk ei suutnud tiimi kaotusest päästa, Pehka ülikool lõpetas pika mängupausi

-Artur Konontšuk | Foto: Southern Miss Men's Basketball Facebook

-Artur Konontšuk | Foto: Southern Miss Men’s Basketball Facebook

USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis olid läinud öösel võistlustules kolm Eesti noormeest ja üks neiu. Paraku pidid nad kõik vastu võtma kaotuse.

Kõige napima kaotuse pidi alla neelama Artur Konontšuki ja Mark-Andreas Jaaksoni kodumeeskond Southern Miss Golden Eagles, kes jäi võõrsil 64:70 alla UTSA Roadrunnersile. Southern Miss pääses 34 sekundit enne lõppu veel kahe punkti kaugusele, kuid siis enam korvini ei jõutud ja UTSA vormistas lõppseisu vabavisetest.

Algviisikusse kuulunud Konontšuk sai mänguaega 27 minutit, mille jooksul viskas ta seitse punkti (kahesed 2/3, kolmesed 1/5), hankis ühe lauapalli, andis kaks resultatiivset söötu, tegi ühe vaheltlõike ning sai kirja ühe isikliku vea. Pingilt sekkunud Jaakson kahe minutiga kätt valgeks ei saanud. Eestlane eksis ühel kahepunktiviskel ning sai statistikasse kirja vaid ühe isikliku vea.

Southern Miss on sel hooajal kogunud seitse võitu ja seitse kaotust, USA konverentsis on neil kolm võitu ja neli kaotust.

Ran Andre Pehka kodumeeskond UC Davis Aggies pidas oma esimese kohtumise pärast koroonaviirusest tingitud seitsmenädalast mängupausi. Võõrsil toimunud matšis jäädi UC San Diego Tritonsile alla koguni 69:89.

Pehka pääses väljakule kohtumise viimaseks minutiks ja 25 sekundiks ning tõi selle ajaga vabavisetest neli punkti (4/4).

Tegu oli UC Davise hooaja esimese konverentsisisese mänguga. Kokku on tänavu võidetud kaks ja kaotatud kolm kohtumist.

Tänavu ainsa Eesti naiskorvpallurina NCAA esimeses divisjonis mängiva Johanna Eliise Tederi koduvõistkond Washington State Cougars sai kolmanda järjestikuse kaotuse, kui võõrsil jäädi 50:58 alla Oregon Ducksile.

Algviisikus alustanud Teder viibis platsil 35 minutit, mille jooksul kogunes tema arvele kaks punkti (kolmesed 0/4, vabavisked 2/2), viis lauapalli, üks resultatiivne sööt, kaks vaheltlõiget ja kolm isiklikku viga.

Associated Pressi ja USA Today jooksvates edetabelites hinnatakse Oregoni NCAA tugevuselt 13. naiskonnaks. Hooaja esimese omavahelise mängu kaotas Washington State kodus 65:69. Tederi tiimil on nüüd kokku seitse võitu ja neli kaotust, Pac-12 konverentsis on nad kogunud viis võitu ja neli kaotust.