Kadri-Ann Lassi ja Györi euroteekonna lõpetas koduliiga konkurent

-Kadri-Ann Lass ja Györi naiskond | Foto: Women's Basketball Club Győr Facebook

-Kadri-Ann Lass ja Györi naiskond | Foto: Women’s Basketball Club Győr Facebook

Naiste EuroCupi alagrupiturniir jõudis reedel otsustavate mängudeni. Enne eilset otsustavat kohtumist ühe mängu võitnud ja ühe kaotanud Eesti koondislase Kadri-Ann Lassi koduklubi Györi Ülikool vajas hädasti võitu koduliiga konkurendi KSC Szekszardi üle. Kuigi ka võit poleks sajaprotsendiliselt Györile edasipääsu taganud, prooviti kodusaalis ikkagi endast kõik anda. Sellest jäi aga kahjuks väheks ning kaotus numbritega 67:75 (19:18, 22:21, 12:24, 14:12) Szekszardile oli tõsiasjaks.

A-alagrupi ”mulli” võõrustavale Györi Ülikoolile sai suures osas saatuslikuks kehvasti mängitud kolmas veerandaeg. Viimasel veerandil jõuti pärast kaht Brianna Kieseli korvi 5 punkti kaugusele, aga kaotusest pääsu polnud.

Brianna Kiesel proovis koduklubi halvimast päästa visates üleplatsinaisena 23 punkti. Talle järgnesid Agnes Torok 13 ja Beatrice Mompremier 11 silmaga. Kadri-Ann Lass pääses mängu 6 minutiks ja 40 sekundiks, mille jooksul eksis kahel kaugviskel ja tegi ühe isikliku vea.

Szekszardi poolt viskas enim punkte Zala Friskovec, kes tõi 21 punkti. Järgnesid Cyesha Goree 19 ja Erica McCall 14 punktiga.

Alagrupist pääsesid edasi 16 parema sekka KSC Szekszard 3 võidu ja ühegi kaotuseta ja Kayseri Bellona 2 võidu ja 1 kaotusega. Grupi kolmas koht kuulus 1 võidu ja 2 kaotusega Györi Ülikoolile ning viimaseks jäi kõik 3 kohtumist suurelt kaotanud BC Prometey.