Andres Andrei ja Aivo Laul pakkusid teises liigas võimsa viskekontserdi

-Rae Koss/Hansaviimistlus - Orissaare Träx | Foto: KK Rae Koss Facebook

-Rae Koss/Hansaviimistlus – Orissaare Träx | Foto: KK Rae Koss Facebook

Saku II liiga mängus läksid teisipäeval Jüri Spordihoones vastamisi Rae Koss/Hansaviimistlus (4-2) ja Orissaare Träx (2-4). Lahtiseks kujunenud mängu võitis kodumeeskond 92:88 (21:21, 23:23, 29:22, 19:22).

Esimesed kaks veerandaega lõppesid viigiliselt, mis tõotas ka teiseks poolajaks põnevat mängu. Kolmanda seti alguses tabasid Rae Kossu pallurid kolme minutiga 3 kolmest, pannes sellega aluse 15:0 vahespurdile. Orissaare küll kosus, kuid otsustavale neljandikule mindi vastu väljakuperemeeste 7-punktilises eduseisus. Viis minutit enne kohtumise lõppu 89:75 juhtinud kodumeeskond lasi külalised aga mängu tagasi. Ligi kahe minutilise perioodi jooksul viskas Aivo Laul 11 punkti ning tema 3+1 rünnak vähendas Orissaare kaotusseisu 88:90-le. Rohkemaks saarlastel jaksu ei olnud, sest viimasel kolmel minutil eksiti kõigil seitsmel mängust sooritatud viskel, millest neli võttis eelnevalt suurepäraselt tabanud Laul. Rae Koss tabas 14 kolmest, võttis ründelauast 19 palli ning tegi vaid 9 pallikaotust (vs Orissaare 18).

Võitjate rivistuses tegi hooaja parima esituse Andres Andrei. Eelmises mängus nulli peale jäänud mängumees viskas 35 punkti (kolmesed 7/13, vabavisked 8/9), hankis 9 lauapalli ja jagas 4 söötu. Viis kolmest tabanud Marek Einama lisas 17 silma ja 7 lauapalli. Henno Meidla (11 punkti, 6 söötu) ja Madis Shumanov (10 punkti, visked väljakult 5/6) jõudsid samuti kahekohalise skoorini.

Orissaare särgis vastas võimsa kaksikduubliga Aivo Laul, kes tõi 34 mänguminutiga 36 punkti (visked väljakult 15/23) ja 15 lauapalli. Härmo Lambut panustas 19 silma ja 7 lauapalli. Karli Saare arvele jäi 12 punkti ja 8 lauapalli, Reigo Lass viskas 11 silma.

Kolmapäeval peetakse teises liigas üks kohtumine, kui Tartus võtavad mõõtu Terminal Oil (3-1) ning Reinar Halliku Korvpallikool/Expertline (3-2).