Anna Gret Asi vedas Tartu Ülikooli fantastilise lõpuga mängus võidule, Tallinna Ülikool ja Audentes kaotasid

-Anna Gret Asi | Foto: Siim Semiskar

Sel nädalavahetusel käisid väljakul kõik kolm Balti ühisliigades mängivat Eesti naiskonda – Tartu Ülikool/Kalev sai kirja võidu, Tallinna Ülikool ja G4S Noorteliiga pidid leppima kaotusega.

Kõrgemas divisjonis ehk Balti liigas mängiv Tallinna Ülikool pidi Leedus vastu võtma juba teise kaotuse järjest. Kui reedel jäädi hooaja avamängus 54:86 alla Vilniuse Kibirkštisele, siis laupäeval kaotati Kaunase Aistesele 51:58 (12:22, 15:12, 16:11, 8:13). Valitsev Eesti meister jäi kohe kohtumise alguses tagaajaja rolli, kuid suutis seejärel mängu sisse saada ning kolmandal veerandajal pääseti 14:0 spurdi toel ka viie punktiga juhtima (43:38). Enne viimast veerandit oldi veel vaid kahe punktiga taga (43:45), ent mängu lõpp kuulus siiski vastastele.

Teist mängu järjest oli Tallinna Ülikooli resultatiivseim Sofia Kosareva, kelle arvele kogunes 20 punkti, 2 lauapalli ja sama palju korvisööte. Ameeriklannad Raven Fox ja Candice Warthen said mõlemad kirja 8 silma ning Annika Köster lisas 7 punkti. Fox võttis ka 12 lauapalli, Köster ja Warthen hankisid mõlemad 8 lauapalli. Kaunase Aistese parimad skooritegijad olid Ieva Bagdanaviciene ja Dovile Lukuiene, kes viskasid mõlemad 13 punkti.

Tallinna Ülikooliga samas divisjonis mängiv Tartu Ülikool/Kalev alustas hooaega võidukalt, kui alistas pühapäeval kodus Riia Stradinši Ülikooli 79:76 (15:16, 21:24, 20:23, 23:13). Esimesed kolm veerandit kulgesid küllaltki tasavägiselt, kuid siiski külaliste dikteerimisel. Veel kümme minutit enne lõppu oli Tartu Ülikool/Kalev taga 56:63, kuid viimase veerandiga suudeti kohtumine enda kasuks pöörata. Seejuures pääsesid tartlannad esimest korda juhtima alles minut ja viis sekundit enne mängu lõppu.

Võitjate poolel sai suurepärase esitusega hakkama Anna Gret Asi, kes viskas 29 punkti, võttis 14 lauapalli ning jagas kaaslastele 6 resultatiivset söötu Eleriin Vaino toetas teda 20 punkti ja 6 lauapalliga ning Kadi Kals lisas 10 silma. Riia Stradinši Ülikooli resultatiivseim oli 19 punkti visanud Dita Rozenberga.

Ainsa Eesti võistkonnana teises divisjonis ehk Eesti-Läti ühisliigas mängiv G4S Noorteliiga alustas hooaega kaotusega, kui jäi laupäeval koduväljakul 57:82 (21:27, 10:15, 12:18, 14:22) alla Riia BJBS/Juunioride naiskonnale. Audentese spordigümnaasiumi õpilastest koosnev võistkond jäi avaveerandil kuue punktiga taha ega suutnudki enam kaotusseisust välja tulla.

G4S Noorteliiga naiskonnas ei jõudnud ükski mängija kahekohalise punktisummani. Triinu Ojala ja Viktoria Timoštšuk said mõlemad kirja 9 punkti ning Anete Elisabeth Adler ja Marie Anette Sepp lisasid kumbki 8 silma. Adleri arvele jäi ka 14 lauapalli. Riia BJBS/Juunioride naiskonda vedas Paula Klešcova, kes viskas 26 punkti.

Tartu Ülikool/Kalev peab oma järgmise mängu 12. oktoobril, kui vastamisi minnakse Liepaja/LSSS-iga. G4S Noorteliiga kohtub päev hiljem, 13. oktoobril Daugavpilsi Ülikooliga ja Tallinna Ülikool mängib Liepaja/LSSS-iga 19. oktoobril.