Välismaalt täiendust saanud Tallinna Ülikool kaotas hooaja avamängus leedulannadele

-Sofia Košareva ja Annika Köster | Foto: Siim Semiskar

Valitsev Eesti meisternaiskond Tallinna Ülikool sõitis sel nädalalõpul Leetu, kus peetakse Balti liiga uue hooaja kaks esimest kohtumist. Avamängus mindi reedel vastamisi Vilniuse Kibirkštisega, kellele jäädi alla 54:86 (15:21, 14:21, 13:17, 12:27).

Tallinna Ülikool jäi esimese kolme minutiga 0:9 kaotusseisu, kuid seejärel suudeti vahet vähendada ning Sofia Kosareva lähi- ja vabaviskest jõuti vaid nelja punkti kaugusele (15:19). Lähemale Janne Schasmini hoolealused siiski enam ei pääsenud. Poolajavileks oldi taga 29:42, kolmanda veerandi järel 42:59 ning lõpuks kärises vahe 32-punktiliseks.

Kosareva arvele jäi resultatiivseimana 13 punkti, 5 lauapalli ja üks korvisööt. Ameeriklanna Raven Fox ja Annika Köster said mõlemad kirja 12 punkti ning slovakitar Laura Horvatova tõi 11 silma. Isikliku punktiarve avas veel ameeriklanna Candice Warthen, kes viskas 6 silma. Tema ja Kösteri arvele jäid lisaks ka vastavalt 11 ning 8 lauapalli.

Võitjate poolel sai suurepärase esitusega hakkama Leedu koondislane Kriste Druskyte, kes viskas 26 punkti ja võttis 8 lauapalli.

Tallinna Ülikool tabas mängust viskeid 29%-liselt (20/67), sealhulgas kaugviskeid vaid 13%-liselt (3/22). Lauavõitluses jäädi alla 37:56.

Järgmise mängu peab Tallinna Ülikool juba homme, kui kell 17.00 minnakse vastamisi Kaunase Aistesega.