Pärnu Sadam jätkas Paige’i ja debütant Kalve juhtimisel võidulainel

-Pärnu Sadam | Foto: Pärnu esindusmeeskond Facebook

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas toimus reedel üks kohtumine, milles Eesti meeskondade Rakvere Tarva ja Pärnu Sadama vahelises kohtumises teenis Pärnu 13-punktilise võidu.

Rakvere Tarvas – Pärnu Sadam 61:74 (20:17, 15:21, 10:24, 16:12)

Kodumeeskond alustas mängu paremini, kui esimese nelja minutiga juhiti 10:2. Vaatamata pingutustele Pärnu kordagi ette ei pääsenud ning Rakvere võitis avaveerandi 20:17. Lauris Blausi kahepunktiviskest oli seis 6.34 enne poolajale minekut 22:22 viigis ning edasi haarasid külalised initsiatiivi. Rakvere jõudis siiski veel 35:35 peale, aga Pärnu värskeim täiendus Ernests Kalve vabavisetest mindi poolajale seisult 38:35.

Kolmanda veerandaja alguses veel tasavägine heitlus jätkus, kuid seejärel ei suutnud Rakvere mehed kuidagi Kalvet kinni saada. Lätlasest korvialune jõud tõi üheksa punkti järjest ning Jeremiah Daniel Paige’i ja Sten Saaremäeli korvidest kasvatati edumaa juba 16-punktiliseks. Kuus minutit enne lõppu olid pärnakad 66:46 juhtimas, aga Rakvere suutis veel põnevuse tagasi tuua ning kui mängida jäi 2.50, oli kaotusseis 11-punktiline. Paige realiseeris edukalt vabaviskeid, Pärnu kaitse pidas ning võit oli ikkagi tõsiasi.

Pärnu tabas viskeid 42-protsendiliselt, Rakvere aga 29-protsendiliselt. Lauavõitluses jäid külalised peale 46:42 (ründelaud Rakverele 10:8). Korvisööte andis Pärnu rohkem 10:8 ning pallikaotuseid tehti kahe võrra rohkem ehk 18:16.

Pärnu resultatiivseimaks kerkis Jeremiah Daniel Paige, kes viskas 18 punkti, võttis 7 lauapalli ja andis 4 korvisöötu. Ernests Kalve lisas 15 punkti ja kogus 8 lauapalli. Sten Saaremäel kogus 11 ja Märt Rosenthal 10 silma.

Rain Veideman viskas Rakvere eest 16 punkti ja võttis 6 lauapalli. Tormi Niits järgnes 12 punkti ja 7 lauapalliga ning Tommy Hamilton IV nimele kogunes 9 punkti ja 5 lauapalli. Kristo Saage lisas 7 silma ja 5 lauapalli.

Pärnu on kogunud nüüd kaks võitu, olles eelnevalt alistanud Valmiera Glass VIA 89:64. Esimeses voorus BK Liepajat 81:65 võitnud Rakvere saldo on seega 1-1.

Laupäeval peetakse Eesti-Läti korvpalliliigas ära kolm mängu. Tallinna Kalev/TLÜ võõrustab Riia VEF-i, BC Kalev/Cramo sõidab külla Jurmalale ning BK Ventspils kohtub BK Ogre meeskonnaga.