Kristian Kullamäe 20 punkti ja hea visketabavus meeskonda kaotusest ei päästnud

-Kristian Kullamäe ja Real Canoe | Real Canoe Natación Club Facebook

Eesti koondislane Kristian Kullamäe (194 cm) ja Madridi Real Canoe NC tiim on alustanud Hispaania esiliigas (Leb Gold) kahe kaotusega. Kui esimeses kohtumises jäädi võõrsil alla Bamba Falli meeskonnale, siis seekord alistuti kodusaalis  Carramimbre CBC Valladolidi meeskonnale 81:93 (24:26, 26:15, 17:30, 14:22).

Taaskord sujus esimesel poolajal Real Canoe jaoks kõik kenasti. Visked kukkusid sisse ning enam-vähem võrdselt võideldi lauas. Poolajaks juhiti 9-punktiga ning kõik oli kontrolli all. Taaskord tegi aga vastane kolmandal veerandil võimsa spurdi ning armu ei antud ka neljandal. Valladolidi kasuks kallutas mängi suur üleolek lauavõitluses – 45 lauapalli Real Canoe 27 vastu ning 20 neist saadi kätte rünnakul.

Selgelt meeskonna liidriks tõusnud Kullamäe panustas 22 minuti jooksul 20 silmaga (kahesed 5/8, kolmesed 3/7, vabavisked 1/2), lisaks hankis ühe ründelauapalli ja tegi kaks viga. Teda toetasid Olaf Floris Schaftenaar 15 ning Tyler Lawrence Seibring 11 silmaga.

Võitjameeskonna Valladolidi parimad olid Sergio Valdizan 20 silma ning 14 lauapalli ja Frank Bartley 19 punktiga. Kahekohalise skoorini jõudsid veel kolm mängijat.

Kahe kaotusega on Kullamäe meeskond liigatabeli keskel ning järgmisena kohtutakse võõrsil 11. oktoobril Caceres Partimonio De la Humani meeskonnaga.