fbpx
Close

Annika Köster: eesmärk on tulla Soome meistriks ja töö selle nimel käib iga päev

-Annika Köster | Hyvinkään Ponteva

-Annika Köster | Hyvinkään Ponteva

Tänavusel hooajal Soome mulluses meisterklubis Hyvinkään Ponteva mängiv Eesti koondise ääremängija Annika Köster on koos naiskonnaga valmistumas play-offiks. Eestlanna sõnul sihib tiim meistritiitlit ning nende trumbiks kohamängudel saab olema pikk pink.

Põhiturniiri lõpuni on mängida veel kolm vooru ning HyPo (16-8) olukord 4. kohal on üsna kindel – koha võrra kõrgemal asuv Peli-Karhut on kahe võidu kaugusel ning selja taga asuv Vimpelin Veto omakorda kahe võidu kaugusel.

“Meil on jäänud mängida tabeli lõpus olevate naiskondadega, kuid kardan, et Peli-Karhusid me enam kätte ei saa,” sõnas Köster portaalile Korvpall24.ee.

“Natuke on kahju, et saime jaanuaris kaks halba kaotust, aga pole midagi teha. Vaatame, mis kahe nädala jooksul saama hakkab. Kui jääme neljandaks, siis saame vähemalt veerandfinaalis koduväljaku eelise,” lisas eestlanna.

Soome kõrgliigas pääseb play-offi kuus naiskonda, kellest põhiturniiri kaks parimat pääsevad otse poolfinaali ning kohad 3.-6. selgitavad omavahel teised kaks poolfinalisti. Koduväljakueelise saab igas seerias põhiturniiri paremal positsioonil lõpetanud tiim.

“Hooaeg on kulgenud väga suurte tõusude ja mõõnadega. Vahepeal oli mängijaid väga vähe, kuna meie liider Taru Tuukkanen mängis kaks kuud Hispaanias ning mitu tüdrukut olid vigastatud. Nüüd on meil juures uus ameeriklanna, kokku 13 mängijat ja asjad sujuvad päris kenasti,” rääkis Köster naiskonna hetkeseisust.

Valitseva meistrina on naiskonna sihid loomulikult ambitsioonikad: “Eesmärk on võita meistritiitel ning töö käib selle nimel iga päev. Viimased mängud on näidanud, et oleme selleks võimelised. Play-offides on meie eeliseks pikk pink. Ülejäänud võistkonnad mängivad 7-8 mängijaga, meil on võtta vähemalt 10 naist, kes hakkama saavad. Play-offides on mängud üle päeva, mis tähendab, et see võib olla päris suur eelis.”

Köster on seni kaasa teinud 22 liigamängu ning saanud platsil olla keskmiselt 20 minutit. Selle ajaga on eestlanna kogunud keskmiselt 8 punkti, 6,2 lauapalli, 1,7 korvisöötu ja 1,1 vaheltlõiget.

“Veebruar oli individuaalselt minu jaoks keeruline kuu, ei leidnud rünnakul kuidagi rütmi. Samas, kaitses on minu +/- näitaja võistkonna parim ning efektiivsuse näitaja ka üks parimaid. Ma olen siin selleks, et kaitses stoppe saada ja lauapalle võtta. Usun, et treener on minuga üsna rahul, kuid kindlasti saaks veel paremini,” lõpetas Köster.

Hyvinkään Ponteva naiskonna kindel liider on Taru Tuukkanen, kes kogunud keskmiselt 18,1 punkti, 11,1 lauapalli, 4,6 korvisöötu, 1,8 blokki ja 1,6 vaheltlõiget. Tema kasulikkuse tegur on 25,8.

Uue ameeriklannana naiskonnaga liitunud Jazmine Perkins on nelja kohtumisega kogunud keskmiseks kasulikkuse teguriks 15,3 ning neile järgmisena tulebki juba Köster, kelle vastav näitaja on 12,6.

scroll to top