fbpx
Close

Arizona peatreener Kriisa liitumisest koondisega: olukorda arvestades on see Kerrile suurepärane võimalus

-Kerr Kriisa näitab Leedu fännidele, kes täna väljakut valitseb | Foto: Siim Semiskar

-Kerr Kriisa näitab Leedu fännidele, kes täna väljakut valitseb | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpallikoondise mängujuht Kerr Kriisa teeb kaasa värskelt alanud koondiseaknas, mille jooksul meie rahvusmeeskond kohtub nii Venemaa kui Põhja-Makedooniaga. Seoses sellega, et 19-aastane ja 190 cm pikkune Kriisa sai üllatuslikult ookeani tagant koondist esindama tulla, selgus fakt, et eestlasel pole veel ülikooliliiga NCAA poolt luba antud oma kodumeeskonna Arizona eest ametlikult platsile joosta.

Arizona ülikool saatis esmaspäeval välja ametliku pressiteate, kus seisis: “Arizona uustulnukast tagamees Kerr Kriisa on saanud ainulaadse võimaluse naasta kodumaale Eestisse, et mängida meeste rahvuskoondisega 2022. aasta Euroopa meistrivõistluste kvalifikatsioonimänge. Kriisa pole NCAA vastava komisjoni poolt veel Arizona Wildcasti särgis võistlemiseks luba saanud. Ülikool jätkab tööd, et koos NCAA-ga seda lahendada.”

Situatsiooni kommenteeris ka Arizona peatreener Sean Miller: “Olukorda arvestades on see Kerrile suurepärane võimalus. Soovime talle palju edu mängudes ja ootame tema turvalist naasmist Arizonasse.”

USA spordiportaalis 247sports.com spekuleeritakse, et küsimused eelnevalt Kaunase Žalgirise süsteemis klubikorvpalli mänginud Kriisa ümber on seotud just tema seniste koondisemängudega ja Arizona üritab NCAA-ga koostööd teha, et eestlane ikkagi selleks hooajaks nimekirja saada. Väidetavalt on aga kõik veel lahtine ja nii- ja naapidised võimalused on kõik veel õhus.

Arizona peatreener Sean Miller on varasemalt Kriisat iseloomustanud väga positiivselt: “Kerr on imeline mängujuht. Kui vaatasime teda mängimas erinevatel FIBA turniiridel ja eelmise klubi särgis, siis üks asi oli pidevalt stabiilne – ta tegi platsil õigeid otsuseid. Talle meeldib palli sööta. Mulle meeldib ka tema võimekus peale visata. Ta on surmav kaugviskaja, kui ta vabaks jäetakse.”

Peatreener tõi eraldi välja ka Kriisa võitlusliku natuuri: “Üks küsimus, millele me mängijaid otsides tahame vastuse saada, on, kas nad armastavad seda mängu. Kas korvpall on nende jaoks oluline ja kas nad suudavad oma võistkondadega võita? Ehk siis, kas nad on võitlejad ja suudavad võita ning kas nad mängivad vägeva hinge ja energiaga?”

“Sellised mängijad lähevad jätkuvalt paremaks ja ma usun, et meie publik ja inimesed, kes meie ülikoolist hoolivad, armastavad selliseid pallureid väga, kuna nad jätavad oma hinge väljakule. Ma usun, et Kerr esindab sellise mängija kuvandit,” lisas Miller.

scroll to top