fbpx
Close

Audentes alustas kodust EYBL-i etappi Jurtšenko vedamisel kahe võiduga

-Karl Gustav Jurtšenko | Foto: Siim Semiskar

-Karl Gustav Jurtšenko | Foto: Siim Semiskar

Reedest pühapäevani peetakse Tallinnas Kristiine Spordimajas Euroopa noorte korvpalliliiga (EYBL) U16 vanuseklassi esimese divisjoni teise etapi kohtumisi. Eesti võistkondadest osalevad turniiril Audentese Spordiklubi ja TalTechi Korvpallikool.

Avapäeval kohtusid Eesti võistkonnad eakaaslastega Poolast ja Lätist.

Rauno Pehka käe all mängiv Audentes alustas turniiri 68:54 võiduga Poola klubi Sierakowi üle. Võitjate parim oli kaksikduubli teinud Karl Gustav Jurtšenko, kes viskas 13 punkti, hankis 16 lauapalli ja andis 3 resultatiivset söötu. Kaur-Erik Suurorg lisas 12 silma ning Gregor Kiilmaa, Patrick Malm ja Fred Jordan Relve tõid igaüks 9 punkti.

Õhtuses mängus mindi vastamisi lätlaste Valmiera spordikooliga, kes alistati 68:59. Audentese resultatiivseimaks kerkis taas Jurtšenko, kes tõi üleplatsimehena 22 punkti ja võttis 9 lauapalli. Relve ja Malm viskasid vastavalt 12 ja 11 punkti ning Rasmus Andre arvele jäi 10 silma.

Võidukalt alustas turniiri ka Risto Puuri juhendatav TalTech, kes alistas avamängus 65:57 Valmiera spordikooli. Suurima panuse võiduskoori andis Jarko Kõrvel, kelle arvele kogunes 19 punkti. Gregor Veiper lisas 12, Kristofer Järviste 9, Oskar Ulejev 8 ja Kaspar Verk 7 punkti.

Päeva teises mängus tuli aga leppida kaotusega, kui Sierakowile jäädi alla 42:55. TalTechi resultatiivseimad olid Järviste, Kõrvel ja Verk, kes kõik tõid võrdselt 10 punkti. Kaksikduubli teinud Järviste võttis ka 10 lauapalli.

Audentesel on nüüd kirjas kolm võitu ja neli kaotust, TalTechil aga kaks võitu ja viis kaotust. Laupäeval lähevad Eesti võistkonnad vastamisi Ukraina noortekoondise ja Poola klubi Poznan Basketi järelkasvuga.

scroll to top