Markus Ilveri meeletu lõpuspurt ja vastaste suutmatus vabaviskeid tabada päästis Massanuttenile võidu

-Markus Ilver | Foto: Siim Semiskar

Pärast jõulupuhkust ja edukat Eesti U18 koondise esindamist Tallinnas toimunud noorteturniiril BSBC naasis Markus Ilver ookeani taha Massanutteni sõjaväeakadeemiasse, kellega 14. jaanuaril kohtuti Fork Unioni meeskonnaga ja teeniti eestlase hiilgemängu toel 78:74 lisaajavõit.

Tasavägiselt kulgenud avapoolaja võitis kodumeeskond 33:30 ning punkt-punkti mäng jätkus ka teisel poolajal. Kolm ja pool minutit enne mängu lõppu paisus vahe külaliste kasuks lausa 11-punktiliseks. Veel viimase minuti alguses oli kodumeeskond kaotusseisus 57:67, kui Markus Ilver tabas 52 sekundit enne normaalaja lõppu kolmese seisuks 60:67.

Seejärel tehti viga vastaste mängijale, kes ei tabanud vabaviset (1+1 reegel, mida USA noortekorvpallis endiselt kasutatakse) ning omakorda teeniti ise kaks vabaviset, mis ka realiseeriti. Seega oli 45 sekundit enne mängu lõppu seisuks 62:67.

Taas saadeti vastaste mängumees vabaviskejoonele, kes eksis ka sellel vabaviskel. 37 sekundit jäi mängida, kui Markus Ilver vähendas tabava kolmepunktiviskega kaotuseisu 65:67 peale. Kohe tegi Ilver ka isikliku vea ning taas oli vastastel kasutada vabavisked, mis jällegi ei tabatud.

Rünnakul otsiti üles taas Markus Ilver, kes kolmanda järjestikuse tabava kolmepunktiviskega nüüd juba kodumeeskonna 68:67 juhtima viis. Normaalaja lõpuni jäi siis veel 22 sekundit.

Vastased järgmisel rünnakul lähiviskel eksisid ning 6,9 sekundit enne normaalaja lõppu tehti kiiresti viga Massanutteni keskmängija vastu, kes mõlemad vabavisked tabas, seisuks 70:67. Vähem kui minutiga oli tehtud vahespurt 13:0. See aga ei olnud veel võiduks piisav, kuna järelejäänud aja jooksul suutsid vastased tabada veel kolmepunktiviske ning viia mängu lisaajale.

Lisaaega kontrollis aga juba üsna kindlalt kodumeeskond. Markus Ilverilt lisaajal meeskonna kaheksast punktist 6 (tabav kolmene ja vabavisked 4-st 3) ning kokkuvõttes magus 78:74 võit.

Ilverilt lõpuks hooaja punktirekord 37 silma (kahesed 3/5, kolmesed 8/16, vabavisked 7/10), lisaks kaheksa lauapalli, üks resultatiivne sööt, 2 vaheltlõiget, 4 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.