Audentes tõusis II divisjonis uueks tabeliliidriks, West Tallinn alistas Eelviimased

-West Tallinn - Eelviimased | Foto: Siim Semiskar

-West Tallinn – Eelviimased | Foto: Siim Semiskar

Optibet Tallinna Rahvaliiga II divisjonis kerkis uueks tabeliliidriks Audentes, kes alistas Morsad. Senised liidrid Eelviimased kaotasid West Tallinnale ja kahe seni võiduta olnud meeskonna omavahelises mõõduvõtus sai BC Connection jagu Toyotast.

FOTOGALERII

BC Connection – Toyota 64:45 (13:18, 18:7, 9:15, 24:5)

Toyota võitis avaveerandi 5 punktiga, kuid jäi poolajaks BC Connectioni vastu 25:31 kaotusseisu. Kolmandal veerandajal oli taas parem Toyota ning otsustavale neljandikule mindi vastu 40:40 viigiseisul. Viimasel veerandil pani oma paremuse maksma BC Connection, kes viskas kümne minutiga 24 silma ja võttis 19-punktilise võidu.

Võitjate poolelt kerkis üleplatsimeheks Martin Rootare, kes viskas 15 silma. Kahekohalise punktisummani jõudsid veel Sulev Jürna 13 ja Nachaev 11 punktiga, Rainari Argel ning Ahti Soom lisasid mõlemad 6 silma. Toyota parimad punktitoojad olid Janno Juhanson 13, Kaur Männik 11 ning Margus Paju 10 punktiga.

Võiduarve avanud BC Connection jätkab liigatabelis 1 võidu ja 7 kaotusega 10. kohal, viimasel ehk 12. kohal asuv Toyota püsib 8 mängu järel endiselt võiduta.

West Tallinn – Eelviimased 49:43 (8:9, 8:11, 15:12, 18:11)

Eelviimased võitsid avapoolaja 20:16, kuid viskasid teisel mängupoolel 23 silma West Tallinna 33 vastu ja kaotasid korvidevaese kohtumise 6 punktiga.

West Tallinn resultatiivseim oli Georg-Mihkel Kodi, kes kogus 13 silma. Erik Erma panustas võitu 9 punktiga ning Henri Enden ja Karl Parve lisasid kumbki 6 silma. Kaotajate poolelt vastas Oskar Tammiste 14, Kristjan Einroos 11 ja Riho Usar 10 punktiga.

6 võidu ja 2 kaotusega jätkavad Eelviimased langesid liigatabelis 2. kohale, West Tallinn asub 3 võidu ja 5 kaotusega 9. positsioonil.

Morsad – Audentes 64:83 (13:17, 10:18, 15:29, 26:19)

Audentes võitis avapoolaja 35:23 ja kolmanda veerandaja järel oli meeskond koguni 26-punktilises eduseisus (64:38). Pingevaba viimase veerandi suutsid Morsad võita, kuid kaotasid mängu 19 punktiga.

Audentese poolelt kerkis üleplatsimeheks 4 kolmepunktiviset tabanud Carl Sooär, kelle arvele kogunes lõpuks 27 silma. Karl-Uljas Mölder toetas teda 18, Reijo Põllu 12 ja Riko Roosnurm 8 punktiga. Kaotajate parimad punktitoojad olid Kris Kallas 19 ning Mario Veelaid 15 punktiga, Marko Kaljuvee lisas 9 ja Eero Mäe 8 silma.

Liigatabeli uueks liidriks kerkinud Audentesel on nüüd kirjas 6 võitu ja 1 kaotus, Morsad jagavad 6 võidu ja 2 kaotusega 4. kohta.

II divisjoni tabeliseisu näeb SIIT.

Tallinna Rahvaliiga II divisjoni mängud jätkuvad laupäeval, 26. jaanuaril, kui omavahel lähevad vastamisi LakiLakid – Wildix/Esecom, Keskturu Kossuklubi – Coop/Mefab ja Morsad – Toyota.