Avapoolajal ebaõnnestunud Miercurea Ciuc ja visketabavusega hädas olnud Laane alustasid hooaega kaotusega

-Rait-Riivo Laane | Foto: Siim Semiskar

Rumeenia korvpalli kõrgliigas tehti alles sellel nädalal algust 2020/21 hooaja mängudega ning reedel oli võistlustules Rait-Riivo Laane koduklubi Miercurea Ciuc CSM. Esimene poolaeg kaotati Sibiu CSU-le kindlalt ning hoolimata sellest, et mitmel korral suudeti vahe kümne punkti piirimaale vähendada, võeti lõpuks vastu 90:105 (11:23, 26:31, 22:17, 31:34) kaotus.

Visketabavuses jäi Sibiu 55% – 50% peale. Lauavõitlus kuulus Miercurea Ciucile 39:31 (ründelaud 13:8). Korvisööte andis Sibiu rohkem 22:16, vaheltlõikeid tegi Miercurea Ciuc enim 7:6. Pallikaotuseid kogunes Miercurea Ciucil 13, Sibiul 9.

Algviisikus alustanud Rait-Riivo Laane sai ligi 20 minutit mänguaega, mille jooksul viskas 7 punkti (vabavisked 4/4, kahesed 0/2, kolmesed 1/4). Veel võttis ta ühe lauapalli, andis 6 korvisöötu, tegi ühe vaheltlõike ja 2 isiklikku viga.

Miercurea Ciuci parimana tõi Miles Bowman Jr 17 punkti ja hankis 8 lauapalli. Dainius Chatkevicius lisas 15 silma ja 10 lauapalli ning Emanual Shepherd 14 punkti ja 4 lauapalli. Vlad Corpodean kogus 13 punkti ja 5 lauapalli ning Matevz Magusar järgnes 11 punktiga.

Võitjate eest viskas Isaiah Philmore üleplatsimehena 26 punkti ja võttis 6 lauapalli. 17 punkti ja 6 korvisöötu sai kirja Dan Tohatan ning Christopher Williams lisas 13 punkti ja 9 lauapalli. Võrdselt 12 silma tõid Rolland Torok ja Marquis Addison, kellest esimene sai kätte veel 5 lauapalli.

Miercurea Ciuc peab järgmise mängu ära laupäeval, 12. detsembril, kui vastamisi ollakse Pitesti Arges meeskonnaga. Esmaspäeval, 14. detsembril on vastaseks Focsani CSM. Seejuures toimuvad mõlemad kohtumised sarnaselt reedesele matšile Sibius.