Belgia koondis lahkub Eestist veenva võidu pealt

-Eesti korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

Eesti meeste korvpallikoondis kohtus täna Rakveres teist päeva järjest Belgiaga. Kui eile tuli Tartus vastu võtta suur 60:98 kaotus, siis täna oli mäng tasavägisem, ent belglased noppisid siiski 68:55 võidu.

Belgia asus kohtumist 20:14 juhtima, aga kui teisest veerandajast möödus 3.24, oli Eesti pääsenud omakorda 23:22 juhtima. Ülejäänud aja jooksul suudeti vaid kolm silma lisada belglaste 17 vastu ja nii siirduti poolajale külaliste 39:26 eduseisus. Kolmanda veerandaja 11:9 paremusega suutsid eestlased küll vahet kahe silma võrra vähendada, kuid viimasel neljandikul paisus kaotussseis kahel korral juba 18 punktile. Kokkuvõttes tuli Eestil tunnistada 13-punktilist allajäämist.

Kristian Kullamäe viskas 16 punkti. Martin Paasoja nimele jäi 8, Kregor Hermet ning Jaan Puidet tõid võrdselt 7 silma. Belgia resultatiivseimad olid Beye Jonathan Tabu Eboma ja Hans Vanwijn võrdselt 14 punktiga, kellest viimane kogus ka 11 lauapalli.

Eesti peab oma järgmise mängu 13. septembril, kui Tallinnas minnakse MM-valikmängus vastamisi Saksamaaga. Kolm päeva hiljem kohtutakse teises valikmängus võõrsil Serbiaga.