fbpx
Close

Eesti koondise abitreener Indrek Visnapuu: rahul ei saa olla, aga reaalsus on selline

Avatar
-Indrek Visnapuu | Foto: Siim Semiskar

Eesti meeste korvpallikoondis teenis oma teises kontrollmängus Belgia vastu 55:68 kaotuse. Rakveres toimunud kohtumises võitsid külalised poolaja 39:26 ning kuigi kolmandal veerandajal õnnestus Eestil kaotusseisu kahe punkti võrra vähendada, ei suudetud kokkuvõttes siiski mängu enda kasuks kallutada.

Koondise abitreener Indrek Visnapuu andis mõista, et parem meeskond võttis oma, kuid samas tulid mõlemad kohtumised tulevikku silmas pidades igati kasuks. “Kindlasti ei saa rahul olla, aga peame reaalsust ka vaatama. Võrreldes eilsega suutsime sammu paremuse poole teha. Kontrollmängud selleks ongi, et teada saada nõrgad kohad ning mängijaid katsetada. Sel korral on uusi mehi ka pundis ja need kaks mängu andsid meile pildi ette, keda ning kuidas järgnevates kohtumistes kasutada,” rääkis Visnapuu TV6-le antud intervjuus.

Peagi tuleb vastamisi minna veelgi tugevamate koondistega, kui MM-valikmängudes sõidab 13. septembril külla Saksamaa ja juba kolm päeva hiljem heideldakse võõrsil Serbiaga. Mida on kahest mängust Belgiaga kaasa võtta? “Seda, et millises seisus mängijatest keegi on ning keda ja kuidas kasutada saaks. Mõned uued mängijad tulevad veel ka juurde. Saime nüüd infot mängijate kohta, keda teistega kokku sulatada.”

Kaks debüütmängu said eilse ja tänasega kirja kolm Pärnu Sadama mängumeest: Saimon Sutt, Mihkel Kirves ja Karl-Martin Kask. Visnapuu sõnul erilisi üllatusi uute koondislaste puhul polnud. “Mõni jättis parema, mõni kehvema mulje. Eks ma olen nendega tuttav – Kirvese võitluslikkus on teada, Kasel on vajakajäämisi visketehnika ja positsioneerimise osas. Samas tuleb vaadata ka seda, kus vastased mängivad.”

Murekohaks olnud lauavõitlusesse saavad oma panuse anda peagi koondisega liituvad Maik-Kalev Kotsar ja Rauno Nurger. Tagaliini tuleb appi Sander Raieste. “Saame kindlasti korvialusesse tsooni jõudu juurde. Kui vaatame kahepunktivisete protsenti, siis suurte belglaste vastu polnud korvi all midagi teha. Kotsari ning Nurgeri tulekuga läheb meie line-up suuremaks ja võimsamaks. Raieste annab samuti tagamängijate rotatsiooni tubli panuse juurde.”

scroll to top
Inline
Inline