fbpx
Close

Andres Sõber: koondises peavad olema parimad mehed

Avatar
-Andres Sõber | Foto: Siim Semiskar

Reedel mängis Eesti meeste korvpallikoondis Rakveres teise kontrollkohtumise Belgia meeskonnaga ning pärast võitluslikku mängu kaotati see numbritega 55:68. Mängu oli jälgima tulnud legendaarne korvpallitreener Andres Sõber, kellele Rakvere on palju aastaid olnud koduks.

Eesti korvpallikoondise endine abitreener soovib näha, et parimad mehed tuleksid koondisesse. Tänase päeva seisuga on Eestil vähemalt kümmekond tasmel mängijat puudu ning tähtsaid mänge sellise rivistusega on väga raske võita. Tema sõnul peaks Eesti koondist olema auasi esindada ning samas on see ka võimalus ennast maailmas pildile mängida.

Sõber on seda meelt, et Belgiaga mängud olid heaks karastuseks, sest muidu oleks väga ränk üllatusmoment palju tugevamate Saksamaa või Serbia koondiste vastu. Tugevad ja nõrgad kohad on Sõbra meelest teada. Korvi all meil praegu erilist jõudu pole ning mängu peaksid ära tegema tagamehed. Samas just tagumine viisik – Veidemann, Kurbas, Paasoja, Kullamäe, Puidet – ei saanud ennast Belgia vastu korralikult käima.

”Need on ikkagi meil välisklubis mängivad mehed. Sellest ma aru ei saa, miks nad on oma tegemistes nii nagu on. Kullamäe tegi oma asjad ära, kuigi lõpus vajus ära mentaalselt,” ütles Rakvere Tarva endine peatreener korvpall24.ee portaalile. Sõber oli siiski lootusrikas: “Kui need mehed oma asjad ära teevad, siis võime rahul olla, aga kas sellest Saksamaa ja Serbia vastu piisab, on raske öelda.”

Arvestades, et mitmed nooremad ja vanemad mehed olid Belgia vastu puudu, võiks mõelda, et koondise tulevik on helge. Tarva endine loots oli siiski selles osas reserveeritum: “Ma ei taha öelda helge, ma ütlen, et normaalne, sest meil ca 16 meest ikkagi praegu ei mängi siin. Võtame Kangur, Talts või võtame Kotsar, Nurger, Järveläinen  jt. See mind natukene küll kratsib, et nii palju puudu on. Seda tööd võiksime küll koondise juures paremini teha, et kõvemaid vendi koondisse kaasata.”

Näiteks Belgia koondises olid Euroopa tippklubides mänginud mehed kohal. Sõber jätkas: ”Ma ei taha siin süüdlast otsida, aga see on päevselge, et koondises peavad olema parimad mehed!”

Korvpall24.ee tundis ka huvi, kuidas endise Eesti koondise abitreeneri enda tegemised on läinud. Sõber vastas: ”On aasta aega olnud rahulik, aga nüüd läheb jälle sportlikult. Olen Aseris kooliõpetaja ja annan kehalist. Väga tore värk on, et hakkan Kadrina Karudega teist liigat mängima ja seal on noored ning tugevad poisid. Panused on küll väiksemad, aga mäng on mäng. Balti liigat enam ei mängi, aga Lääne-Virumaa liigat küll.”

Kas praegune Kadrina treener ka tippkorvpalli juurde tagasi tuleb täpselt ei tea, aga energiat ning tahtmist tippmeeskonda juhtida on mehes küllalt.

Sõber: ”Ma olen mõelnud küll, et kui Sokk enam ei viitsi, siis tulen seniks nö sildtreeneriks. Võtan veel Müürseppa ja Kullamäe ka kampa, kuni mõni kõvem vanamees asemele tuleb.”

Lõpetuseks nentis Sõber, et välisreisid on olnud küllaltki väsitavad ning hetkel naudib ka Lääne-Virumaal nö koduste tegemistega ajaveetmist ja kui muidu ei saa Eesti koondist aidata, siis on ta vähemalt mängudele aeg-ajalt kommentaatoriks.

scroll to top
Inline
Inline