fbpx
Close

BSBC lõppes Eesti tütarlastekoondistele kaotustega, esikohad Soomele ja Lätile

-Eesti neidude U16 koondis | Foto: Siim Semiskar

-Eesti neidude U16 koondis | Foto: Siim Semiskar

Eesti U16 tütarlapsed lõpetasid BSBC turniiri 69:75 kaotusega Läti koondise vastu, mis tõi neile neljanda koha. Lätlannadele riputati kaela hõbemedalid.

Võitjate parimana tõi Läti koondise parimaks mängijaks tunnistatud Elizabete Bulene 17 silma. Eesti koondises sai sama autasu Triinu Ojala, kes viimases mängus panustas 8 silma. Anna Gret Asi viskas eestlannade parimana 18 punkti, kirjutab basket.ee.

Koondise peatreeneri Pierre Bressanti sõnul oli suur allajäämine lauas ka üks peamisi kaotuse põhjuseid. “Sarnaselt eilsele jäime lauavõitluses selgelt alla. Eile küll võitsime, kuid kaks korda järjest sellise lauavõitlusega ei võida. Eriti selliste mängijate vastu, kes väljas väga hästi viskavad. Me peame esmalt saama tugevamaks ja jõudma kiiremini õigetele positsioonidele.”

Bressant jäi tüdrukute esitusega turniiril siiski rahule. “Koondis on nendele võistkondadele varasemalt kaotanud 20-30 punktiga. Me kaotasime esimese mängu 13 punktiga, eilse mängu võitsime ja selles kohtumises olime ikkagi lõpuni mängus sees. Arvan, et tüdrukute suhtumine on muutunud. Meil on tavapärasest pisut teistsugune atmosfäär ja mängustiil. Samas oleme mõne tüdrukutega treeninud vaid neli päeva. Usun, et kuue kuu pärast oleme palju tugevam võistkond.”

Suurimaks õppetunniks luges Bressant asjaolu, et tuleb kõvasti areneda nii füüsiliselt, vaimselt kui mänguliselt.

U16 tütarlaste esimese koha sai Soome koondis, kes alistas viimases mängus Rootsi 84:79. Soomlannade parimaks tunnistatud Janette Aarnio tõi võidumängus tervelt 31 punkti. Rootslannad lõpetasid turniiri kolmandal kohal. Nende parimaks mängijaks tunnistati koondise kapten Ekh Matilda, kes kogus mängus Soome vastu 22 punkti.

U16 neidude lõplik järjestus:

I koht – Soome
II koht – Läti
III koht – Rootsi
IV koht – Läti

U18 neiud kaotasid turniiri viimases kohtumises Lätile 54:62 ning saavutas kolmanda koha. Läti neiud lõpetasid BSBC puhaste paberitega ning võtsid kindla esikoha.

Võitjate resultatiivsemana tõi Aleksa Gulbe 20 punkti. Turniiri kõige väärtuslikumaks mängijaks valitud Mära Mote viskas 13 silma. Eesti parimana viskas koondise parimaks mängijaks tunnistatud Janne Pulk 26 punkti.

Koondise peatreener Märt Kermon sõnas tänase mängu järgselt, et saatuslikuks sai ebaühtlane edurivi. “Meil on väga erineva kogemusega mängijad. Vahetusmängijad jäävad tasemelt natuke maha ja kõigis mänguolukordades ei orienteeru nii ruttu. Üldiselt mängisid siiski kõik hästi. Suutsime oma kaitsemänguga vastaste visked ära nullida. Ise jäime aga rünnakul pisut hätta.”

Kermon tunnistas, et kindlasti jättis oma pitseri ka keskmängija Martha-Liisa Oinitsi mängust väljalangemine. “Oleks ta jäänud lõpuni, mine tea, mis oleks saanud,” sõnas Kermon.

U18 neidude päeva teises kohtumises alistas Soome ülisuurelt Rootsi, 108:50. Hõbemedali teeninud soomlannade turniiri parimaks mängijaks valiti Lotta Vehka-Aho, kes kogus viimases võidumängus 16 punkti. Rootsi U18 tütarlaste väärtuslikumaks mängijaks tunnistati Felicia Douvra.

U18 neidude järjestus:

I koht – Läti
II koht – Soome
III koht – Eesti
IV koht – Rootsi

scroll to top