fbpx
Close

BSBC: U16 koondis kaotas esikohamängus lisaajatrilleris Lätile

-Eesti U16 koondis | Foto: Siim Semiskar

-Eesti U16 koondis | Foto: Siim Semiskar

Balti mere maade karikaturniir lõppes Eesti noormeeste koondiste jaoks teise ja kolmanda kohaga – U16 koondis kaotas pingelise lõpuga mängus lisajal Lätile 85:88. U18 noormehed jäid lõunanaabritele alla 90:65 ning teenisid pronksi.

Läti parimana tõi turniiri kõige väärtuslikumaks mängijaks valitud Toms Liepins 26 punkti. Eesti edukaimad korvikütid olid kaotusmängus lisaajal hiilanud Marcus Lenk 21 silmaga ja Sverre Aav 14 punktiga, kirjutab basket.ee.

Koondise peatreener Marko Parkonen oli vaatamata valusale kaotusele positiivselt meelestatud. „Väga põnev mäng ju! Mäng oli rabe ja mõlemal poolel tehti kahtlaseid asju. Arvan, et pealtvaatajatel oli kindlasti väga huvitav jälgida. Ise sain ka naha märjaks ja kindlasti ka poistele hea kogemus aasta alguseks.“

Parkoneni arvates oli BSBC turniir väga väärtuslik, sest andis pildi meie koondise hetkeseisust. „Seis on normaalne. Kõik lähevad paremaks ja niisama ei anta meile midagi. Loodan, et kutid tahavad mängida ja mis kõige tähtsam areneda.”

U16 poiste lõplik järjestus:

I koht – Läti
II koht – Eesti
III koht – Rootsi
IV koht – Soome

U18 koondise mäng Lätiga oli küllaltki ühepoolne. Avaveerand kaotati 25:15 ja kogu kohtumine 90:65. Eesti parimana tõi Henri Drell 13 silma. Lätlaste poolelt viskas turniiri MVP-ks valitud Valters Veveris 17 punkti. Eestlaste parimaks mängijaks valiti esmakordselt koondist esindanud Artur Konotšuk.
Noormehe sõnul oli tal enne turniiri pinge peal, kuid mäng tuli tallegi üllatuseks väga hästi välja. „Viimases mängus oli juba väsimus sees ja olgem ausad, Lätil oli väga hea koondis.“ Konotšuk tunnistas, et Pärnu Sadamas meeste vahel mängimine annab talle omavanuste seas väikese eelise. „Mängin seal kogenud meeste vastu ja tänu sellele hakkab ka endal juba mängutarkust tulema.“ Isiklikus plaanis loodab Artur peagi välismaal mängima asuda.

U18 noormeeste teine koht läks Soomele, kes viimases kohtumises alistas musta hobuse Rootsi 101:75.

U18 poiste lõplik järjestus:

I koht – Läti
II koht – Soome
III koht- Eesti
IV koht – Rootsi

scroll to top