fbpx
Close

Draftinimekirjad läksid lukku! Üles andis ennast varasemast vähem mängijaid

-2019. aasta NBA draft | USA TODAY Sports/Scanpix

-2019. aasta NBA draft | USA TODAY Sports/Scanpix

Korvpalliliiga NBA teatas, et kokku 205 noormängijat otsustas pühapäevaseks tähtajaks oma nime üles anda tänavuses draftis kui early entry candidate ehk enne automaatselt draftiõiguslikuks saamist. 163 pallurit tuleb seejuures USA ülikoolidest ja 42 on välismaised mängijad.

Nende 205 ja täpsemalt 42 hulgas on ka kaks eestlast – Henri Drell ja Sander Raieste. Mõlemad noormehed panid oma nime drafti kirja ka mullu, kuid tõmbasid selle enne vastavat tähtaega maha. Tänavu on eestlastel võimalus jälgida sama mustrit ning oma nimi maha võtta, kaotamata seejuures õigust järgmisel suvel uuesti draftis osaleda.

Kolmas Eesti koondislane – Maik-Kalev Kotsar on tänavu automaatselt draftikõlbulik, kuna lõpetas neli aastat kestnud kolledžikarjääri. Tema oma nime eraldi kirja panema ei pidanud ning eelpool mainitud 205 mängija hulgas ei sisaldu.

205 mängijat on väiksem number, kui kahel eelmisel hooajal ning tänavu saavad kogu draft ja sellele eelnevad tegevused koroonaviiruse pandeemia tõttu olema täiesti tavapärasest erinevad. Kui muidu korraldatakse suvel mitmeid draftilaagreid ja treeninguid.

Hetkel on NBA drafti kavandatud 25. juuniks, kuid meeskonnas soovivad selle lükkamist mitte varasemaks kui 1. augustiks.

Liiga andis meeskondadele teada, et Covid-19 situatsiooni valguses arutatakse kõiki erinevaid võimalusi draftieelse protsessi korraldamiseks ja vastav informatsioon antakse esimesel võimalusel tiimidele teada.

Kõigi 205 nimega saab tutvuda 2020. aasta NBA drafti Wikipedia lehel SIIN.

scroll to top